Festivaly

Víkend plný dobrej hudby už zajtra!

dievcatkoFestival venovaný Prešovčanom aj Nie-Prešovčanom otvorí svoje brány už tento piatok 26.6.2009 a bude trvať až do nedele 28.6.2009 na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove.

Piatková tanečná revolúcia prinesie sety v štýle house, techno ale aj drum´n´base a špecialitu Zašo dance party so sexi tanečníčkami a neuveriteľným beat boxom v podaní Cajga. Highlightom prvého dňa bude určite hviezdny český DJ JEAN LUC.

Ale svojho „ťahúňa“ si nebude ľahké vybrať, pretože program prekypuje žiadanými umelcami: IMT Smile, Para, Zuzana Smatanová, Komajota, Tublatanka a pozvanie prijal aj český legendárny spevák Janek Ledecký. Interpretov bude oveľa viac ako minulý rok a ich presný zoznam nájdeš na www.dobryfestival.sk. Okrem dvoch pódií a tanečného stanu si môžeš pozrieť Dobré divadlo, Dobrých bojovníkov, Dobrú čajovňu umenia a čaká ťa Dobrá zábava a Dobré pivo.

„Letné festivaly som navštevoval veľmi rád aj ako návštevník a o to radšej na ne chodím ako účinkujúci. Splnil sa mi tým môj tajný sen“, pochválil sa Maťo Husovský z Komajoty, ktorej v Prešove vždy hralo perfektne a chalani sú presvedčení, že to takto bude aj teraz na Delni.

Peter Lipa ochutí Dobrý Festival riadnou dávkou blues a ako sám prezradil: „V Prešove vystúpim spolu so saxofonistom Gapom, Bobošom Procházkom a jeho kapelou. V tomto zložení sme v Prešove ešte nehrali. Verím, že sa priaznivci tejto muziky na nás prídu pozrieť, a že ich naše blues uspokojí.“

Skupina Tublatanka sa veľmi teší na svojich priaznivcov na Dobrom festivale, pretože na východe má najviac fanúšikov. „Koncert v Prešove má pre nás veľký význam a to z dvoch dôvodov. Minulý rok sme sa tohto festivalu nezúčastnili kvôli mojim zdravotným problémom a navyše sme tento rok v Prešove nevystúpili. O to s väčšou radosťou oslávime s našimi východoslovenskými fanúšikmi 25. výročie fungovania kapely na slovenskej hudobnej scéne,“ prezradil líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

Zuzana Smatanová sa na Dobrý festival veľmi teší, keďže už hrala na jeho nultom ročníku. „Festival je v krásnom prostredí a verím, že sa zopakuje atmosféra, na ktorú sa pamätám. Určite si pôjdem pozrieť Komajotu a Petra Lipu, pretože sa mi ich hudba páči,“ prezradila Zuzana, ktorá momentálne pracujeme na svojom dvoj-albume. Účinkujúcich bude samozrejme viac.

Zbaľ si preto svoj stan a priateľov a spravte si víkend plný dobrej hudby pod „Dobrou oblohou“ na Delni v Prešove. Lístky v predpredaji v sieti Ticketportal.

Prečítajte si

Comments are closed.