NovinkyKam na koncert?Festivaly

V piatok štartujú festivaly City Beats, o vrchol sa postarajú James a John Newman

Už v piatok popoludní odštartujú na bratislavskej Pláži pod Ufom a amfiteátri v Banskej Štiavnici hudobné festivaly City Beats. Do mestského prostredia prinesú koncerty interpretov, ktoré si už stihli vybudovať svoje meno v Európe i na druhej strane Atlantiku, ale aj kapiel, ktoré pozná len málokto. V Bratislave i Banskej Štiavnici bude 20. a 21. júna rozhodne čo objavovať a detailnejšie spoznávať. Okrem koncertov je pre návštevníkov pripravený aj pestrý program na afterparties, ktoré sa budú konať v bratislavskom klube LOFT! a v štiavnickom Art Cafe a čajovni Klopačka.

Najväčším menom v line-upe BA City Beats je anglický spevák John Newman, ktorý sa preslávil ako vokalista v skladbách kapely Rudimental a tiež vlastným hitmi Love Me Again, Losing Sleep alebo Cheating. Na Pláži pod Ufom sa predvedie v sobotu o 22:00. “Časť jeho tímu príde do hlavného mesta už v piatok, samotný Newman v sobotu popoludní. Ohlas na jeho prvý koncert na Slovensku je veľký, jeho hudba je aktuálna a momentálne je na vrchole, takže nepochybujeme, že najviac ľudí bude pod pódiom práve počas jeho koncertu.” povedal za organizátorov podujatia Ján Papač.

Okrem John Newmana sa bude pozornosť nepochybne sústreďovať na manchesterskú kapela James. Tá nežije len z niekdajšej slávy – len nedávno totiž vydala novú štúdiovku Le Petite Mort, ktorá už zbiera jednu pozitívnu kritiku za druhou. Práve výprava James bude v Bratislave najväčšia – okrem siedmich členov skupiny je v nej ďalších 8 ľudí. Popri Newmanovi a James sa na festivale v sobotu 21. júna ukážu aj slovenské formácie Modré hory a Dynamo Team a tiež kubánska kapela Deja-vu. Tá vystúpi v slovenskej metropole aj vo štvrtok večer na afterpárty po koncerte Jamieho Culluma.

IMG_4720O piatkový program sa postará britský spevák a gitarista Fink, ktorý príde do Bratislavy predstaviť chystanú štúdiovku Hard Believer, ďalej nemecká formácia Jazzanova s americkým spevákom Paulom Randolphom, izraelská formácia Tamir GrinbergTrio a Walter Schnitzelsson. “Keďže Jazzanova i Fink sú na Slovenskú už celkom známi, rád by som upriamil pozornosť na nášho čierneho kona – Tamira Grinberga. Vypočujte si ho na YouTube či Spotify, sme presvedčení, že vás jeho staro znejúce blues a soul z roku 2014 zaujme. A naživo to bude ešte silnejšie,” povedal Ján Papač.

Denný program na Pláži pod Ufom teda ponúkne celkovo 9 koncertov počas dvoch dní na dvoch pódiách. V piatok začne prvé vystúpenie o 19:00, v sobotu o 18:30. Brány areálu ale budú otvorené už od 17:00. Týmito neskoršími časmi chcú organizátori vyjsť v ústrety ľuďom, ktorí sú cez deň v práci, prípadne si chcú užiť voľno niekde mimo mesta. V areáli bude voľne prístupné wi-fi, pevné aj prenosné toalety a veľký bar s výhľadom na Staré mesto. Po ukončení diania pri Dunaji bude festival pokračovať na afterparties, ktoré sa začnú vždy o 23:30 v klube LOFT! na Továrenskej ulici. O program sa tam postará britská speváčka Lulu James, česká dídžejka IM Cyber a domáce mená L Plus, Bobsan, Yanko Kral a ich hostia z akcie Hipster Paradise. Vstup do LOFT!u budú mať všteci ľudia s festivalovým náramkom voľný, a to až do naplnenia kapacity klubu.

Koncept BA City Beats tento rok organizátori festivalu prenesú aj do iného krásneho prostredia – amfiteátra v Banskej Štiavnici. Štiavnická verzia festivalu s názvom BS City Beats sa bude konať paralelne s tou bratislavskou, teda 20. a 21. júna, pričom spoločných budú mať aj troch interpretov – skupinu Jazzanova, hudobníka Finka a speváčku Lulu James. Okrem nich na ňom vystúpia speváci Richard Muller a Dan Bárta, slovenské formácie Chiki Liki tu-a a Plastic Swans a kubánska speváčka Glenda.

“Pri festivale BA City Beats vychádzame z predpokladu, že kvalitná hudba patrí do pekného prostredia. Nábrežie Dunaja v Bratislave takým je, no svoje čaro majú aj ďalšie miesta na Slovensku, medzi ktorými nemôže chýbať Banská Štiavnica. Ako miesto pre koncerty nás lákala už dlhšie, no až tento rok sme sa rozhodli, že naše predstavy skúsime pretaviť do realizácie festivalu” opisujú podujatie jeho organizátori na oficiálnej stránke podujatia. Ani v Banskej Štiavnici nebude chýbať nočný program – v Art Cafe a Klopačke. Hudobnú produkciu dostali na starosť C.O.D.E., Phonotic, Bobsan, Vil:am, Barbie Idijot a AssQuakess, Oný a Baša Števulová.

“BA City Beats aj BS City Beats môžu pre ľudí predstavovať ideálny rozbeh do letnej festivalovej sezóny, prípadne sú alternatívou pre tých, ktorí majú radi koncerty pod holým nebom, no niekoľkodňové stanovanie ich vôbec neláka. Prostredie je pre nás dôležité, rovnako ako komfort návštevníkov a ich predstavy o tom, ako si chcú užiť živú hudbu. Práve pre nich vznikol koncept City Beats ako séria zaujímavých koncertov zahraničných a domácich interpretov naprieč žánrami,” uzatvára za organizátorov Ján Papač.

Permanentky na oba festivaly sú v predpredaji do piatku 12:00 za 35 (BA City Beats) a 25 eur (BS City Beats). Na mieste bude dvojdňový lístok v oboch mestách o štyri eurá drahší.

Oficiálne stránky festivalov City Beats:

www.bacitybeats.sk

www.facebook.com/BACityBeats

www.facebook.com/events/527808913984711/

www.facebook.com/events/716155095082238/

zdroj: Ján Papač

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky