NovinkyFestivalyTopfest

TOPFEST odštartovali dve svetové hviezdy, švédsky Europe sľúbili, že sa sem ešte vrátia!

Na piešťanskom letisku odštartoval najväčší rockový sviatok na Slovensku, festival TOPFEST. Hneď v prvý deň to odpálili dve zahraničné hviezdy, nemecká kapela Guano Apes a švédska legenda Europe. Hudobníci z oboch skupín sa zhodli na tom, že slovenské rockové publikum patrí k najlepším, ktoré zažili. Švédska legenda presvedčila, že aj po vyše 30 rokoch stále dokáže ohúriť i mladé publikum. Na festivale vystúpia ešte ďalšie pecky, v piatok The Darkness, Puddle of Mudd, či Rival Sons a v sobotu Reckless Love aj Slot. Nebude chýbať ani to najlepšie z českej a slovenskej hudobnej scény vrátane kapely Wanastowi Vjecy, Chinaski,  Inekafe či Horkýže Slíže. 13-ty TOPFEST zakončí zajtra v noci TOPFESTová stálica česká skupina Kabát a brutálny ohňostroj.

Zahraničné hviezdy, skvelá atmosféra a fantastické rockové publikum! Tak to vyzeralo na piešťanskom letisku hneď v prvý deň TOPFEST-u. Najväčší rockový festival odštartovali dve  svetové hudobné legendy. Nemecký Guano Apes rozdivočili fanúšikov na svoje najslávnejšie hity, ale aj na celkom nové skladby.

„Myslím, že každá dobrá hudba vždy prispieva k vytváraniu perfektných priateľských a spoločenských väzieb. My máme radi muziku z neskorých 80-tych a začiatku 90-tych rokov. Počúvame grunge, postgrunge  a dodnes je na našej tvorbe cítiť tieto vplyvy. Máme však radi aj kvalitný moderný rock. Najlepšie je, keď je to mix a o to sa snažíme. Naši fanúšikovia oceňujú, že nejdeme len jedným smerom, ale aj to, že naša hudba má posolstvo. Na TOPFEST-e sme vystúpili po prvý raz. Hrali sme 90 minút a tak sme si mohli dovoliť to poriadne roztočiť. Ponúkli sme všehochuť. Zahrali sme hity „Big in Japan“, „Open your eyes“, ale aj aktuálnu tvorbu z posledného albumu. Ste naozaj skvelé publikum a je nám ľúto, že tu nemôžeme zostať dlhšie,“ vraví gitarista Guano Apes Henning Rümenapp.

guano apesVrcholom prvého večera bolo vystúpenie švédskej legendy Europe. Rockové hviezdy svetového formátu dokázali, že im ani počas 30-ročnej kariéry nestúpla slávy do hlavy! V zákulisí sa streli sa aj s fanúšikmi, ku ktorým sa správali veľmi milo.

„Máte naozaj fantastické publikum! Naozaj milujeme, že sme tu, je to tu taká čistá rocková emócia. Slovenskí fanúšikovia milujú gitary a bubny. Je naozaj úžasné prísť do tejto časti Európy, výborne totiž podporujete rockovú scénu,“ vraví líder Europe Joey Tempest.

Joey dnes síce vyzerá celkom inak ako v časoch obrovskej slávy v 80-tych rokoch, no stále dokáže rozvášniť rockerky! Blonďatú hrivu zamenil za prirodzenejšiu tmavú farbu, jeho umelecké kvality sa však veľmi nezmenili. Joey slovenské publikum prekvapil výrazmi v slovenčine!

„Ďakujeme vám veľmi pekne! Sme radi, že sme späť na Slovensku a určite sa sem ešte vrátime,“ zakričal Joey Tempest.

Najväčší rockový festival TOPFEST pokračuje na Letisku v Piešťanoch až do zajtrajšej noci 2. júla. Čaká vás množstvo atrakcií, fotostena, špeciálne chodenie po lane waterlinning, či fantastická nová zábava bodyzorbing, čo je skákanie a hádzanie sa o zem vo veľkej nafukovacej guli. Na svoje si prídu aj športovci, môžu si zahrať vodný futbal, futbox alebo si zaskákať na trampolíne pre dospelých. Vystúpia ešte ďalšie fantastické kapely. V piatok napríklad The Darkness, Puddle of Mudd, či Rival Sons a v sobotu Reckless Love aj Slot. Nebude chýbať ani to najlepšie z českej a slovenskej hudobnej scény vrátane kapely Wanastowi Vjecy, Inekafe, Desmod, Chinaski, Zóna A, Slobodná Európa, The Paranoid, Wasabi Cirkus, Hash, Mad Dog X, Kvety v podpaží a ďalší umelci. TOPFEST ukončia zajtra v noci koncerty stálice Kabát, UK Subs a Horkýže Slíže a samozrejme nebude chýbať ohňostroj! Lístky sa dajú kúpiť v sieti predpredaj.sk – http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/4863/topfest-2016 a ticketportal.sk.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Pavol Karell

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky