FestivalyFM4 Frequency

The Cure vystúpia na rakúskom festivale FM4 Frequency

VIEDEŇ – Ďalším zverejneným headlinerom rakúskeho hudobného festivalu Frequency je britská formácia The Cure. Alternatívno-rocková skupina sa na festivale predstaví počas záverečného dňa – v sobotu 18. augusta. Dejiskom ich koncertu bude Greenpark v meste St. Pölten, kde sa Frequency koná od roku 2009. Okrem The Cure organizátori v piatok potvrdili účasť britskej post-hardcoreovej skupiny Enter Shikari či belgického hudobníka Milowa, známeho hitom Ayo Technology. V nočnej časti festivalu zase vystúpia Modeselektor a Camo & Krooked.

The Cure sa sformovali v roku 1976. O tri roky neskôr vydali debutový album Three Imaginary Boys (1979), ktorý vyšiel v USA v pozmenenej verzii o rok neskôr pod názvom Boys Don’t Cry (1980). V 80. rokoch sa skupina prezentovala siedmimi štúdiovkami s takými hitmi ako The Lovecats, Close to Me, Just Like Heaven, Lullaby alebo Lovesong. Poznávacím znamením kapely bol ich zakladateľ a frontman Robert Smith s výzorom nožnicovorukého Edwarda. Koncom 80. a začiatkom 90. rokov dosiahli The Cure svoju najväčšiu slávu. S nahrávkou Wish (1992) dobyli britský albumový rebríček, pričom v americkom to dotiahli na druhé miesto. V polovici 90. rokov mala skupina personálne problémy, ktoré vyústili do odchodu gitaristu Porla Thompsona a bubeníka Borisa Williamsa. V rôznych zostavách The Cure následne vydali albumy Wild Mood Swings (1996), Bloodflowers (2000), The Cure (2004) a 4:13 Dream (2008). Na Frequency festivale sa skupina predstaví v zložení: Robert Smith (spev, gitara, klávesy), Simon Gallup (basgitara, klávesy), Roger O’Donnell (klávesy) a Jason Cooper (bicie nástroje, perkusie).

Okrem The Cure organizátori v piatok potvrdili účasť britskej post-hardcoreovej skupiny Enter Shikari či belgického hudobníka Milowa, známeho hitom Ayo Technology. V nočnej časti festivalu zase vystúpia Modeselektor a Camo & Krooked. Na 12. ročníku podujatia, ktoré sa bude konať 16. až 18. augusta, sa v pozícii headlinera predstaví aj britská formácia Placebo. Návštevníci letného festivalu sa môžu tešiť i na takých interpretov ako Magnetic Man, Beatsteaks, Sportfreunde Stiller, MIA., Tocotronic, Frittenbude, Kettcar, Saint Etienne, Parov Stelar, Flux Pavilion, Modestep, Benga, Andy C & MC GQ, Moguai, Breakage, John B, Zombie Nation či Foreign Beggars.

Kompletný line-up organizátori predstavia do konca mája. Permanentka na Frequency festival stojí v predpredaji v sieti Eventim 136 eur. VIP vstupenka sa dá kúpiť za 220,50 eura. Denná kapacita areálu bude aj tento rok 45-tisíc ľudí. Novinkou by mala byť zóna s divadlami a výtvarníkmi. Mimochodom, St. Pölten je od Bratislavy vzdialený 150 kilometrov, približne 90 minút cesty autom.

Vstupenky:
http://www.eventim.sk/sk/vstupenky/fm4-frequency-2012-st-polten-green-park-109841/event.html

Facebook:
https://www.facebook.com/skalarmusic

Viac info:
http://www.skalarmusic.at/

Prečítajte si

Comments are closed.