NovinkyTerchovský BudzogáňFestivaly

Terchovský budzogáň sa vrátil do Terchovej s poriadnym rachotom a zanechal dobrý dojem

Posledný augustový víkend sa v Terchovej niesol v znamení návratu festivalu Terchovský budzogáň. Amfiteáter Nad Borami ožil na tri dni rachotom poriadne tvrdej muziky a kapely účinkujúce na festivale si Terchovský budzogáň veľmi pochvaľovali.

Ďuro Černý zo Slobodnej Európy napísal na facebookový profil festivalu : „Organizácia pre kapely na jednotku, zvuk fantastický, ochotní a pracovití ľudia v backstage, pod pódiom úžasné publikum…ja som mal veľmi dobrý pocit z tohoto festivalu (napokon ako vždy). Mám rád Terchovský budzogáň. Klobúk dole pred organizátormi. Toto bola, ak nie svetová, tak minimálne európska prvá liga….“

image (5)Aj zahraničné hviezdy festivalu sa cítili veľmi príjemne. Líder nemeckej kapely Freedom Call Chris Bay v zákulisí povedal: „Je to tu perfektné. Skvelí ľudia, srdečná atmosféra, zaujímavé kapely, ktoré som pred tým nevidel. Cítime sa tu veľmi dobre. Chcem sa sem vrátiť súkromne a poprechádzať sa po tých nádherných horách a prevetrať svoj horský bicykel“. Terchovská príroda a krása slovenských žien nadchla aj lídra fínskych Korpiklaani Jonne Jarvela. Ten sa po dopoludňajšej zvukovej skúške „stratil“ v lesoch so slovami „Idem si v tejto krásnej krajine nájsť manželku“. Nestihol tak ukážku terchovskej muziky. Tú si na terase hotela Jánošík s veľkým záujmom vypočuli ostatní členovia fínskej kapely. Nebeskú muziku si nakrútili na video a na znak nového priateľstva a vzájomného muzikantského obdivu si s Vladom Moravčíkom a jeho spoluhráčmi „udreli“ zopár pohárikov slovenského muzikantského nápoja – slivovice. Či si Jonne našiel manželku neprezradil, ale vystúpenie Korpiklaani bolo pred koncertom slovenského Konfliktu veľkým zážitkom a parádnou bodkou za tretím dňom festivalu.

image (4)Tohoročný Terchovský budzogáň vďaka partnerom, ktorí sú ochotní podporiť rockový festival mohol priniesť do Terchovej zahraničné hviezdy HAMMERFALL (SE), DESTRUCTION (DE), KORPIKLAANI (FIN), FREEDOM CALL (DE), BATTLE BEAST (FIN), slovenské a české legendy HORKÝŽE SLÍŽE, SLOBODNÁ EURÓPA, INEKAFE, DORIAN GRAY, ARZÉN, KONFLIKT, ZÓNA A, TOTÁLNÍ NASAZENÍ(CZ), ŠKWOR(CZ), DOGA(CZ) a zároveň dať priestor aj mladým a menej známym kapelám THE PARANOID, MAD FREQUENCY, CALIBER X, EVERLONG, EX PULSE, THE LAMPIONS, STORMCLEAR, RUST2DUST, EUFORY, WASTED STRINGS, PAPILAR (PL), THE SNUFF (CZ)

Aj sprievodné atrakcie festivalu návštevníkov zaujali. Zóna Rockovej republiky poskytla možnosť relaxu, zábavy a po koncertoch aj rockovú nakladačku do skorých ranných hodín. Mladomanželia Michal a Marcela Šnapkovci z Malatinej si svoju výhru v rádiu – svadobnú cestu na Terchovský budzogáň parádne užívali. Získali svadobné dary od Rockovej republiky a organizátorov. Najviac však ocenili fotky so svojimi obľúbencami Freedom Call a HammerFall. Svadobné priania a potrasenie rúk od svojich idolov si budú určite dlho pamätať.

image (14)Tri plnohodnotné dni festivalu Terchovský Budzogáň dali výraznú a poriadne hlasnú bodku za letnou festivalovou sezónou na Slovensku. Jeho 12. ročník, ktorý po ročnej pauze jasne potvrdil svoje pevné miesto na festivalovej mape Slovenska na záver zhodnotil jeho spoluorganizátor Miroslav Tomaškovič :

„Bolo mi veľmi ťažko, keď som minulý rok zverejňoval smutnú správu, že festival Terchovský budzogáň sa neuskutoční. Sľúbili sme, že v roku 2015 prinesieme festival v plnej sile a s ešte lepším programom. Slovo sme dodržali! Ďakujeme našim reklamným partnerom: štátna lotériová spoločnosť Tipos a.s., Heineken Slovensko a mediálnym partnerom, celému realizačnému tímu, účinkujúcim ale hlavne vám, „budzogáňovská rodina“, že ste nám verili a prišli ste po roku znovu do Terchovej užiť si naplno tri dni pravej rockerskej atmosféry“.

Organizátori festival už teraz začínajú intenzívne pracovať na príprave ďalšieho ročníka. Chystajú ďalšie prekvapenia a sprievodné podujatia, o ktorých budú priebežne informovať na webe a facebooku festivalu.

Foto a informácie z festivalu:

https://www.facebook.com/FestivalTerchovskyBudzogan

www.budzogan.sk a aj na :

https://instagram.com/terchovsky_budzogan_official/

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky