NovinkyTerchovský BudzogáňKam na koncert?Festivaly

Terchovský budzogáň po ročnej pauze udrie poriadne tvrdo a na celé tri dni

Festival Terchovský budzogáň sa po ročnej pauze opäť usadí v lone nádhernej prírody a slovenskej tradície. Dvanásty ročník udrie pod Rozsutcom poriadne tvrdo a premiérovo na celé tri dni. Poriadna dávka rockovej hudby sa do amifiteátra Nad Bôrami v Terchovej vráti na konci augusta. Posledný augustový víkend sa návštevníci festivalu dočkajú hlavne silného a ako vždy výhradne rockového zoznamu účinkujúcich.

Na pódiu vystúpia slovenské, české a zahraničné rockové hviezdy. Ich kompletnú zostavu sa návštevníci budú dozvedať postupne. Zatiaľ sú definitívne potvrdené tieto mená:

slovenské: HORKÝŽE SLÍŽE, SLOBODNÁ EURÓPA, STORMCLEAR, THE PARANOID, INEKAFE, DORIAN GRAY, ARZÉN, KONFLIKT, ZÓNA A, MAD FREQUENCY, CALIBER X, EVERLONG, SMOLA A HRUŠKY, RANNÁ NEVOĽNOSŤ české: TOTÁLNÍ NASAZENÍ, ŠKWOR, DOGA, THE SNUFF a zahraničné: KORPIKLAANI (FIN), FREEDOM CALL (DE), DESTRUCTION (DE),

„Rozhodli sme sa mená účinkujúcich a hlavne najväčších hviezd podržať chvíľu v tajnosti, aby sa vytvorilo to správne napätie. Tí, ktorí už Terchovský budzogáň navštívili vedia, že vždy sme do Terchovej pritiahli to najlepšie a vždy bola neskutočná atmosféra. Veríme, že to po ročnej pauze znovu poriadne naplno a nahlas ‘’rozbalíme“ s tými najlepšími domácimi, českými a samozrejme aj zahraničnými kapelami,“ objasňuje jeden z organizátorov Miroslav Čevela.

terchovsky budzogan logoNovinkou je tretí deň festivalu, ktorý bol po minulé ročníky bonusový a dojazdový. Tento rok bude nedeľa plnohodnotným dňom a rozšíri tak koncertných hodín na 22. Pribudne nočná rocková nakladačka – rocková party Rockovej republiky pre všetkých, ktorí nechcú ísť po koncertoch spať. Bude to dôstojná a dôkladne tvrdá rocková rozlúčka so slovenským festivalovým letom 2015.

Permanentky na festival sa predávajú na:

www.ticketportal.sk

V predpredaji budú iba trojdňové permanentky, vstupenky na jednotlivé dni budú v predaji iba na mieste.

Aktualizované info:

https://www.facebook.com/FestivalTerchovskyBudzogan

www.budzogan.sk

a novinka:

https://instagram.com/terchovsky_budzogan_official/

Z histórie festivalu:

Terchová je obec na severe Slovenska v okrese Žilina. Svojou geografickou polohou je známa ako turistické centrum Malej Fatry a kultúrna oblasť Žilinského regiónu s pravidelnými podujatiami. Amfiteáter Nad Bôrami v Terchovej sa stal v roku 2007 miestom rockového festivalu Terchovský budzogáň. Z roka na rok sa festival rozrastal a prinášal pod Rozsutec jeden z najrockovejších hudobných festivalov na Slovensku. Na pódiu v Terchovej už vystúpili – SUNRISE  AVENUE, THE OFFSPRING, HELLOWEEN, ANNIHILATOR, ARCH ENEMY, MANTICORA, ELÁN, OLYMPIC, či KABÁT. Po ročnej prestávke tradícia festivalu Terchovský budzogáň pokračuje. Niektorí „headlineri“ zažijú na festivale premiéru, iní sa po prestávke s nadšením a radi do Terchovej vrátia.

O zahraničných hosťoch:

Home

http://www.freedom-call.net

http://www.destruction.de

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky