NovinkyDobrý FestivalKam na koncert?Festivaly

Steven Seagal v lete navštívi prešovský Dobrý festival

Na oficiálnom FB profile americkej hviezdy akčných filmov Stevena Seagala, sa objavila správa, že 21.6.2014 navštívi aj prešovský Dobrý Festival.

Samozrejme tohoto herca, režiséra, scenáristu a producenta, držiteľa čierneho pásu v Aikide netreba nijako zvlášť predstavovať. Málokto však vie, že Steven je aj bluesovým muzikantom a spevákom.

Prekvapivý fakt je ten, že Steven bol hudobníkom oveľa skôr ako hercom. Svoju prvú gitaru dostal už ako 12. ročný a od vtedy sa venuje bluesovej hudbe.

Seagal sa spočiatku venoval hudbe len ako koníčku, ale pod vplyvom jeho matky vydal v roku 2005 svoj prvý album „Songs from the Crystal Cave“, ktorý sa v tom roku stal na európskom trhu najpredávanejším albumom ponúkajúci zmes štýlov ako je blues, pop, jazz a reggae za doprovodu klasickej harmoniky Stevieho Wondera.

Kritikmi uznávaný ako jeden z najlepších bluesových albumov roku 2006 je „Mojo Priest“, ktorý vystihuje nie len podstatu Stevenovho odvážneho gitarového štýlu, ale aj podstatu bluesových velikánov, ako sú Muddy Waters, BB King, Bo Diddley, Robert Lockwood Jr, Ko Ko Taylor, James Cotton, Willie „Pine Top“ Perkins a Hubert Sumlin.

Na 8. ročníku multikultúrneho podujatia Dobrý festival sa tento hollywoodsky akčný herec a hudobník predstaví v sobotu 21.júna. Majster bojových umení, držiteľ 7. danu v Aikido a prvý američan, ktorý si založil školu Aikido v Japonsku sa predstaví slovenskému publiku so svojou obľúbenou bluesovou kapelou. Steven Seagal na druhý deň povedie workshop Aikido so svojím žiakom, držiteľom 5.danu v Aikido Petrom Tomkom v dojo Red Dragon.

Official Message from Team Seagal,

Steven Seagal is to play live across Europe with his Blues Band through June and July 2014.

A full touring schedule, exclusive updates, band announcements and news will be posted on Facebook and Stevens Official website www.stevenseagal.com in the coming weeks but to start the ball rolling here is the official poster for Steven’s appearance on the 21st of June at the Dobry Festival in Slovakia.

We will be back in touch very soon with more exciting news.

Love and Peace

Team Seagal

Tento rok sa môžete tešiť aj na množstvo kapiel, ktoré na Dobrom festivale ešte nehrali. Jednou z nich je napríklad aj Korben Dallas. Silným hlasom speváka Juraja Benetina a kvalitnými pesničkami si získali pozornosť fanúšikov aj odbornej verejnosti a stále viac prekračujú hranice „nezávislej scény“, vypredávajú hudobné kluby a idú si svojou cestou.


Rovnako sa môžte tešiť aj na premiérové vystúpenie kapelky Hex, ktorá zahrá na želanie fanúšikov festivalu. Úspešný singel „Keď sme sami“ lámal rekordy v hranosti v slovenských rádiách v minulom roku a aj po dvadsiatich rokoch účinkovania na slovenskej scéne je jasné, že táto kapela nám ešte stále má čo povedať. Live koncerty sú vždy ako stretnutie kamarátov po rokoch, kde každý každého pozná a zborovo spievané pesničky vyvolajú u každého dobrú náladu.

zdroj: pis.sk, Dobrý festival

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky