NovinkyKam na koncert?Festivaly

Štartuje predpredaj na akcie Bechyňského kultúrneho leta. Tešte sa na koncerty Ondreja Havelky, Hany Zagorovej a na divadelnú hru Dívčí válka Františka Ringo Čecha.

Dnešným dňom štartuje predpredaj na predstavenie tohtoročného Bechyňského kultúrneho leta. Agentúra Zuzana Production privezie do tunajšej Zámocké jazdiarne to najlepšie zo súčasnej českej hudobnej a kultúrnej scény.

Hneď prvý koncert poteší všetkých milovníkov jazzu a swingu. Na nedeľný večer 14. júla je pripravené vystúpenie Ondreja Havelky a Melody Makers. Koncerty Ondreja Havelky sú dnes už kultovou záležitosťou nielen milovníkov prvorepublikových časov a bývajú dlho dopredu vypredané. Bechyňský koncert má podtitul „Stretol som svoj sen“ a dovolí nám vychutnať si skladby Jiřího Traxler pôvodne určené RA Dvorskému, Ince Zemánková a neskôr orchestra Karla Vlacha – Jedu nocí, Blúdenie v rytme, Mesiac to zavinil, Bláznivý deň, Dobrú noc, Stretol som svoj sen, Boogie Woogie a ďalšie. Nepôjde však o sentimentálne spomínanie, ale o večer nabitý humorom, iróniou a skvelou muzikou a hlavne atmosférou prvej polovice minulého storočia.

O necelý mesiac neskôr – v sobotu 10. augusta – vypukne Dívčí válka v podaní Predbežne oslobodeného divadla Františka Ringo Čecha. Najúspešnejší a najhranejšie divadelné komédiu všetkých čias, ktorú videlo už na pol milióna divákov, zahrajú – Uršula Kluková, Romana Goščíková, Martha Olšrová, Milan David, Pavel Novotný (alebo Petr Jančařík), Jaroslav Sypal, Petr Martinák a František Ringo Čech.

Záverečným koncertom bude vystúpenie stálice českej populárnej hudby Hany Zagorovej. Tešiť na ňu, ale aj jej hosťa Petra Rezka, sa môžete v piatok 20. septembra. Okrem ich spoločných duetov Dúhová víla, Ta pusa je tvoja, Dotazník vypočujete aj ďalšie známe piesne (Maluj zase obrázky, Málokto vie, Studánko strieborná, Ponáhľam …..). Obaja interpretmi hudobne sprevádzať Boom! Band Jiřího Dvořáka (tradičná sprievodná skupina Karla Gotta alebo Lucie Bílej).
Nezabudnite si s dostatočným predstihom zaobstarať vstupenky na akcie Bechyňského kultúrneho leta. Predpredaj štartuje už dnes. Vstupenky zakúpite v Kultúrnom stredisku mesta Bechyně – tel 381 231 338, v Tourist Information Office – tel 381 213 822, 602 843 442 a v predpredajnej sieti Ticketpro.

Bechyňské kultúrne leto

14. 7. 2013          18:30     Ondřej Havelka a Melody Makers, Potkal jsem svůj sen

10. 8. 2013          19:00     Prozatímně osvobozené divadlo Františka Ringo Čecha, Dívčí válka

20. 9. 2013          19:00     koncert Hany Zagorové, host Petr Rezek & Boom! Band Jiřího Dvořáka

zdroj: Johana Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky