NovinkyKam na koncert?FestivalyUprising

Šialená elektronika, balkan beat, dnb aj trap doplnia pestrý program Uprisingu 2015.

Festival Uprising predstavuje ďalšie zaujímavosti zo svojho tohtoročného programu. Bratislavské Zlaté piesky na záver leta opäť čaká bohatá nádielka kvalitnej hudby. Popri svetových hviezdach reggae, dubu či hip hopu sa fanúšikovia môžu tešiť aj na nákazlivú balkánsku hudbu. Na ôsmy ročník festivalu Uprising príde jeden z pionierov populárneho žánru Balkan beat, Kiril Djaikovski.

https://www.youtube.com/watch?v=kMUc2Ob9igE

Talentovaný Macedónčan patrí medzi prvých, ktorí začali miešať balkánsku hudbu s modernou elektronikou. Hudba Kirila Djaikovskeho sa dá v skratke opísať ako fúzia Balkan beatu, Drum n‘ Bassu a Rapu. Do Bratislavy s ním okrem kapely a dychovej sekcie prídu aj Tk Wonder a Mc Wasp.

Na balkánsku nôtu zahrá aj populárna maďarská kapela Besh o droM. Ich kombinácia gipsy music s prvkami jazzu, rocku a folklóru rozprúdi krv v žilách nejedného návštevníka. Celé toto šialenstvo vyvrcholí dj setom obľúbeného slovenského zoskupenia Malalata, ktorí kombinujú balkan beat s reggae, cumbiou či elektro swingom.

glebZ domácej scény sa predstaví aj vychytený grime a dnb mc Gleb a priekopník slovenského trapu Komander Ground.

Tieto zaujímavé mená doplnia bohatý program na čele s hviezdami ako UB40, Matisyahu, Bunny Wailer, Onyx, Dope D.O.D., Shy Fx & Stamina Mc, Anthony B či Mad Professor. To všetko a ešte mnoho ďalších vystúpi na Uprising Reggae Festivale už 21. a 22. augusta 2015. Permanentky, VIP vstupy a všetky potrebné info nájdete na stránke festivalu www.uprising.sk.

BeshodroMPre viac info:

www.fb.com/uprisingreggaefestival

www.uprising.sk

 zdroj: Silvia Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky