NovinkyKam na koncert?Festivaly

Robert Plant a jeho Sensational Space Shifters prvou hviezdou festivalu Colours of Ostrava 2014

Spevák Robert Plant, nezameniteľný hlas Led Zeppelin, zároveň objaviteľ nových hudobných svetov, nositeľ Radu britského impéria a niekoľkých Grammy, je prvou hviezdou festivalu Colours of Ostrava, ktorý prebehne od 17. do 20. júla 2014 v industriálnom prostredí ostravských Dolných Vítkovíc. Robert Plant, ktorý sa do Ostravy a zároveň do Českej republiky vráti po ôsmich rokoch, príde so svojou súčasnou kapelou Sensational Space Shifters.

Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na koncert plný vášne, spontánnosti a hudobného dobrodružstva. Robert Plant, jeden z najväčších žijúcich rockových spevákov a hudobníkov, dosahuje ďalší vrchol svojej kariéry s kapelou, ktorá mieša africký trance, psychedéliu a tanečné rytmy 21. storočia. Do jednej pôsobivej hudobnej smršte splietajú klasické zeppelínovské skladby, mississippske blues i pastorálne motívy. Kapelu Sensational Space Shifters tvoria ďalšie veľké osobnosti svetovej hudby – Juldeh Camara, západoafrický majstrovský hráč na jednostrunné husle riti, dokáže uviesť dav do extázy, dvojica gitaristov Skin Tyson a Justin Adams cestuje so svojimi nástrojmi od hlbokých groove tónov až po transcendentálnej výšiny, bristolský majster trip hopu John Baggott vládne elektronikou, zatiaľ čo basgitarista Billy Fuller a bubeník Dave Smith tvoria jednu z najsilnejších a najinovatívnejších rytmických sekcií, ktoré kedy Planta sprevádzali. Koncert Roberta Planta a Sensational Space Shifters posúva hudobné hranice opäť ďalej, zároveň si ale zachováva pôvodný náboj radosti z hrania a koncertovania.

„Videla som Plantov koncert tento rok v októbri vo vypredanej londýnskej Royal Albert Hall. Bol to veľký zážitok. Do svojej uhrančivej zmesi planetárnej hudby vkladá celý svoj ​​život, lásku k africkému blues, skúsenosti, hravosť, umenie i nadhľad,“líči riaditeľka festivalu Zlata Holušová.“ Úchvatne viedol svoje publikum púšťou, aby sa do nej zamilovali, a potom okúsili ozvenu energie starých Led Zeppelin. Publikum nemohlo takmer dýchať, ako krásne im bolo v tej neznámej kombinácii Afriky a rock’n’rollu. Som hrdá na to, že ho uvidíme na Colours, čaká ho publikum, ktoré mu porozumie,“dodáva.

Ďalšími novo potvrdenými účinkujúcimi sú americká speváčka, poetka a šampiónka slam poetry nigérijského pôvodu Iyeoka a tajomná psychedelická formácia Goat zo švédskej dediny Korpolombolo. Ako prvý už bol potvrdený americký pesničkár John Grant.

Festival Colours of Ostrava 2014 prebehne od 17. do 20. júla v Dolných Vítkoviciach v Ostrave. Návštevníci sa môžu opäť tešiť na štyri dni plné koncertov popredných zahraničných i domácich kapiel, divadiel, workshopov, diskusií, filmov a ďalších aktivít na mnohých otvorených i krytých scénach.

Štvordňové vstupenky v prvej vlne sú už k dostatiu výhradne cez e – shop Colours of Ostrava na adrese http://eshop.colours.cz/. Za 1.390 Kč vo forme e – ticketu a za 1.410 Kč aj vo fyzickej podobe. Uvedená cena je limitovaná na prvých 6.000 kusov alebo do 31. decembra 2013. Festival tiež ponúka zvýhodnené rodinné vstupné aj VIP vstupenky pre záujemcov o nadštandardné výhody. Zároveň si záujemcovia môžu kúpiť aj miesto v stanovom mestečku, parkovanie či miesto pre karavan.

http://www.robertplant.com

Dokument Českej televízie Moje Colours:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10438107540-moje-colours/413235100311001/

Generálny partner: Česká sporiteľňa. Za podpory štatutárneho mesta Ostrava. Hlavní partneri: ArcelorMittal Ostrava, Agrofert, Vítkovice – Machinery Group, Skupina ČEZ. Viac informácií na www.colours.cz

zdroj: ArtsMarketing.cz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky