NovinkyKam na koncert?FestivalyRock For People

Queens Of The Stone Age privezú na Rock For People čerstvý a intenzívny album s požehnaním Eltona Johna

„… Like Clockwork“ – to je názov dlho očakávaného albumu kapely Queens Of The Stone Age, jedného z headlinerov tohtoročného RfP. Novinka vyjde na deň presne jeden mesiac pred tým, ako sa kapela objaví na pódiu v hradeckom Festivalparku. Je isté, že kapela s novým bubeníkom Jonom Theodorom (ex The Mars Volta) bude patriť k vrcholom tohtoročného festivalu. To isté platí v hudobnej sezóne aj pre nahrávku „… Like Clockwork“, na ktorej sa objavuje rad klientov nielen zo stáleho okruhu spolupracovníkov lídra Josha Hommea ako bývalí členovia Mark Lanegan alebo Nick Oliveri, bubeník Dave Grohl, Trent Reznor alebo frontman Scissor Sisters Jake Shears . Mnohých prekvapí ale aj aktívna účasť Sira Eltona Johna. Hoci táto partia pozoruhodných hostí nebude s kapelou cestovať, dá sa 4. júla (mimochodom na Deň americkej nezávislosti) na čo tešiť.

Rock for People na nadchádzajúcom 19. ročníku ponúkne kombináciu preverených mien a nových talentov odporúčaných európskymi showcasovými prehliadkami. Potvrdené sú kapely Thirty Seconds To Mars (US), Queens of the Stone Age (US), The Parov Stelar Band (AT), Bloc Party (UK), Foals (UK), Billy Talent (CA), Gogol Bordello (US) , Klaxons (UK), Modestep (UK), Papa Roach (US) alebo A Day To Remember (US). Aktuálne sú v predaji vstupenky za 1 550 Kč, respektíve po registrácii za 1 450 korún. Viac informácií na www.rockforpeople.cz a google.com / + RockForPeople.

„Like Clockwork“ je v angličtine termín, používaný pre niečo čo, je ľahké, plynulé, má hladký priebeh. Nahrávanie albumu s týmto menom prebiehalo ale úplne inak. Josh Homme k tomu hovorí: „Ten názov pomenúva situáciu, ktorá za celý čas nahrávania ani raz nenastala … Bol to hektický rok plný osobných vzostupov a pádov.“

Napriek tomu sa Homme a jeho súčasní spoluhráči Troy Van Leeuwen, Michael Shuman a Dean Fertita, z počiatku s bubeníkom Joey Castillo, ktorého po odchode uprostred nahrávania vystriedal na bubeníckej stoličke Dave Grohl, dali do práce. Homme dodáva: „Som ten typ, ktorý si jednoducho odpľuje a povie:“ tak a ideme na to „. Vždy hrám o tom, ako sa vysekávajú z malérov a akokoľvek je to nepohodlné, je to smer, ktorým som sa rozhodol vydať. Nesnažím sa niečo dosiahnuť, je to dokument o všetkom, čo sa dialo v poslednej dobe, v dobrom i zlom. Jeden deň vám odíde bubeník, s ktorým hráte desať rokov, druhý deň ráno zaklope na dvere štúdiá Elton John … „

http://youtu.be/OwXAbQtaABY

Hosťovanie popového velikána na albume QOTSA mimochodom vzniklo bez akejkoľvek produkčnej marketingovej strategickej úvahy a úplne spontánne. Elton John si pred časom obľúbil nedávny „bočný“ projekt Josha Hommea, Davea Grohla a Johna Paula Jonesa „Them Crooked Vultures“. Jeho šofér poznamenal, že či sa mu toto páči, mal by si určite vypočuť aj Queen Of The Stone Age. A hneď mu ju pustil cestou v prenajatom aute.

Z vodiča sa vykľul Hommeho spolubývajúci zo štúdií, na poznámkový bloček na prístrojovej doske načmáral Joshove súkromné ​​číslo a odovzdal ho britskému šľachticovi. Keď zazvonil Hommeho mobil a predstavil sa volajúci, myslel si najskôr, že si z neho zase jeden z vypečených kamarátov robí srandu. Nerobil. A pracovitý a energický Sir Elton stačil počas jedného dňa natočiť duet s legendárnym Engelbert Humperdinck aj piano s viac ako o tri dekády mladšími QOTSA. Neskôr sa do Hommeho domáceho štúdia vrátil dotočit spev v pesničke „Fairweather Friends“.

http://youtu.be/PZ7ihD2Z0mg

Avšak stále platí to najdôležitejšie: Bez ohľadu na slávných hostí na albume sú Queens of the Stone Age stále predovšetkým vynikajúci živou kapelou, nový bubeník Jon Theodore do zostavy perfektne zapadol, ich prvé živé vystúpenie na festivale Lollapalooza v Brazílii (rovnako ako všetky nasledujúce) zožalo veľký úspech … A návštevníci Rock for People sa už teraz môžu tešiť na excelentný hudobný zážitok!

zdroj: Silvie Marková/Jiří Hlinka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky