NovinkyKam na koncert?Festivaly

Prvým headlinerom festivalu Rock pod kameňom je Avantasia

Rockový festival z ďalekého Východu tento rok oslávi už svoj 11. ročník v poradí. Keď to už vyzeralo, že nás nemôže nič prekvapiť, začínajú organizátori tohto festivalu vyťahovať eso z rukáva. Po prvých menách česko-slovenskej scény, ktoré zaručujú kvalitu zábavy, hudby a rocku sa dočkávame aj prvého headlinera festivalu Rock pod kameňom.

Medzi prvými menami sa umiestnili známe kapely, ktoré na hudobnej scéne majú dlhoročné zastúpenie. Sú nimi Iné Kafe, Alkehol a Harlej. Mnoho fanúšikov tieto kapely zbožňuje a sú základom na rockovom festivale. Nemalá radosť dorazila aj o veľakrát diskutovanom rozšírení festivalu na 3 dni. Po minuloročnom nultom dni, ktorý sa niesol v duchu rockotéky sa konečne udeje skutočné rozšírenie celkového trvania na celé tri dni a to už aj s kapelami a hlavným headlinerom Avantasiou.

Zakladateľom projektu Avantasia je Tobias Sammet, ten už svoje hlasové kvality v amfíku Sninských rybníkov predviedol s kapelou Edguy. Tento raz vybehne na pódium s priateľmi z Avantasie a ukážu nám kvality metalovej opery.

Avantasia

V roku 1999 počas turné skupiny Edguy s názvom „Theater of Salvation“ začína Tobias Sammet pracovať na svojom projekte metalovej opery. Po ukončení turné sa Tobias začína naplno venovať svojmu projektu, na realizáciu ktorého si prizval viacej známych hudobníkov, ako niekdajšieho speváka skupiny Helloween Kaia Hansena a Michaela Kiskeho. V roku 2000 vydavajú prvý singel s názvom Avantasia. Na tomto EP sa nachádzajú 4 skladby. V roku 2001 vydáva zostava prvý album s názvom Avantasia – The Metal Opera. V septembri roku 2002 vydáva Tobias druhú časť svojej metalovej opery The Metal Opera Pt. II.

Koncom roka 2006 oznámil Tobias Sammet prípravu tretieho dielu Avantasie s názvom „The Scarecrow“. Pri tomto albume sa ale nebude jednať o priame pokračovanie Metalovej opery. Dátum vydania albumu bolo stanovené na 25. január 2008. Pri tvorbe albumu s Tobiasom spolupracovali hudobníci ako Alice Cooper, Eric Singer, Bob Catley, Hnejo Richter, Sascha Paeth, Michael Kiske, Rudolf Schenker, Jorn Lande, Amanda Somerville a Michael ,,Miro´´ Rodenberg. Druhý diel „The Scarecrow“ by mal výjsť až po vydaní albumu skupiny Edguy. Dátum bol stanovený na prelom rokov 2009/2010. Ešte nie je isté, do akej miery budú albumy na seba nadväzovať. 16. novembra 2007 bol vydaný singel s názvom „Lost in Space (Part 1 & 2)“. Toto EP sa v nemeckých hitparádach umiestnilo v top 10.

text: Paľo Dráb

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky