NovinkyKam na koncert?Festivaly

Prvý festival novej východoslovenskej kultúry „kulturEASTa“ už tento víkend v Bratislave

Bratislava sa po prvýkrát v histórii stane dejiskom festivalu nového východoslovenského umenia s názvom “kulturEASTa  – mocni večar vichodňarskej kulturi“. Už túto sobotu 4. mája,  sa všetci tí, ktorých zaujíma súčasné kultúrne dianie na východe, stretnú v bratislavskom KC Dunaj, kde si budú môcť užiť rôzne druhy novej vlny umenia z východu, ktoré už dávno prerástlo hranice tohto regiónu.

Multižánrové podujatie nie je len pre východniarov. Práve naopak. „kulturEASTa je určený všetkým, ktorí majú radi humor a inteligentnú zábavu. Navyše budú mať možnosť stretnúť sa s umelcami, ktorí novým spôsobom reflektujú život na východe, čo bude určite zaujímavé aj pre ľudí z iných regiónov,“ približuje Jozef Jenčo, hlavný organizátor festivalu.

Na jednom mieste sa stretnú umelci rôznych žánrov. Legendárna prešovská skupina Chiki-liki-tua tu odohrá svoj tisíc jedenásty koncert, premiérovo sa v Bratislave predstaví Divadlo KĽUD z Kladzian, ktorého kvalitu ocenili na festivale humoru a satiry – Kremnické gagy cenou Stana Radiča.

„Okrem už spomínaného programu sme pre návštevníkov pripravili aj premietanie hraných a dokumentárnych filmov z východu a happenig výtvarného dua DZIVE z Košíc, ktorý bude prebiehať priamo na mieste a výsledné dielo bude aj pre nás jedným veľkým prekvapením. Celú atmosféru festivalu dotvoria výstava fotografií zachytávajúcich súčasný život na východe, nový umelecký smer AGROart, knihy a časopisy písané vo východoslovenských dialektoch, pivný špeciál z východu a nefalšovaná poriadna  zábava  až do rána. upresňuje Jozef Jenčo.

Program historicky prvého festivalu novej východoslovenskej kultúry  “kulturEASTa  štartuje v sobotu 4.mája 2013 v KC DUNAJ o 16.00h.

Vstupné : 4 ,-Eurá od 16. do 20.00  a  6,- Eur na celú akciu.

Program festivalu :

16.00 – Filmy z východu

Andyho žena, Svetý, Magický Zemplín, …

18.00 – Divadlo z východu

KĽUD – Zemplinske rozpravki pre dospelich

autorská komédia v zemplínskom dialekte…

19.30 – Prezentácia fotografií, kníh, časopisov z východu

Robo Kočan, Marek Suvák, Peter Králik, Milan Ladyka,

Vydavateľstvo Valal, časopis Vajčak, Agroart…

20.00 – Výtvarný happening

DZIVE – vytvoria nadrozmerný obraz „KulturEASTa“

priamo pred očami divákov,

DJ Kubo – drum&bass and chill out

21.30 – Koncert z východu –

                Chiki Liki Tua  – 1011. koncert legendy z Prešova…

23.00 –  DJ KulturEASTa

stereo retro kvatro party…

Sprievodný program:

Pivný špeciál z východu, Výstava fotografií, kníh, hendmejd art…

Viac info na www.kultureasta.sk

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky