NovinkyFestivaly

Prorok Capleton príde na Slovensko

Line-up Uprisingu sa pomaly uzatvára. Jedným z posledných mien, ale zároveň najviac očakávaným vystúpením na tohtoročnom reggae festivale, ktorý bude 26. a 27. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch je Jamajčan Capleton.

 

Capleton, umelec prezývaný aj ako Prorok (The Prophet), King Of Fyah alebo King Shango, sa so svojou mnohočlennou jamajskou kapelou David House Crew chystá na Slovensko vôbec po prvýkrát. Patrí medzi najvýznamnejších a najžiadanejších svetových reggae spevákov a na Uprisingu predvedie energickú show plnú svojich nestarnúcich hitov.

 

Capleton vlastným menom Clifton George Bailey III. sa narodil v roku 1967 v malej dedine na Jamajke. Už ako dieťa však odmietal svoje rodné meno Clifton a tak dostal prezývku Capleton. Rád si tiež necháva hovoriť aj King Shango alebo Prorok (The Prophet). Už viac ako desaťročie patrí medzi top reggae a dancehall umelcov na celom svete. K hudbe ho to ťahalo už od malička a tak ako mnohí iní začal s pomáhaním v miestnych soundsystémoch. Keď mal 18 rokov odišiel z dediny St. Mary a presťahoval sa do Kingstonu, ktorý je nepochybne mekka reggae a dancehallu. Jeho prvá veľká príležitosť prišla v roku 1989 kedy dostal šancu vystupovať v kanadskom Toronte spolu s Ninjamanom a Flourganom. Odvtedy pravidelne produkuje hit za hitom a napĺňa kluby a koncertné haly po celom svete. Medzi jeho nespočetné hity patria napr. “Jah Jah City“, “That Day Will Come”, “Who Dem”, “Who I Am”, “Leaders Let The People Down” a mnoho ďalších.

 

Capleton nepochybne partí medzi to najlepšie čo môžete vo svete reggae a dancehallu zažiť. Svedčí o tom aj fakt, že má na konte 15 albumov a každoročne vydá desiatky nových a úspešných songov, ktoré sa okamžite stanú celosvetovými hitmi. Capleton spolupracoval s menami ako Method Man, Lil Jon, Damian Marley, Luciano, Anthony B, Sizzla, Gentleman či Promoe a je možné, že koncom leta na festivale Uprising nám niektorú z týchto spoluprác predvedie naživo, keďže sa po rokoch opäť stretne aj s Gentlemanom aj s Promoem z Looptroop Rockers.

 

www.uprising.sk

www.facebook.com/uprisingreggaefestival

 

Capleton links:

Jah Jah City / http://youtu.be/9Kv4MfhIpVM

That Day Will Come / http://youtu.be/-JvsImWF8-w

Stop Them / http://youtu.be/n2ibpmaqPs0

Pain / http://youtu.be/1FYsKCo7yR4

Liberation Time / http://youtu.be/2qT1Tkg7gNM

Pon Toppa Tings / http://youtu.be/NpfB2CUsQ8Q

Some Day / http://youtu.be/kd4K_9WwbsI

Songs Of Joy ft. Promoe / http://youtu.be/DPwLlhuZ1Q4

Leaders Let The People Down / http://youtu.be/jAI8MdTT_cc

Burn Dem / http://youtu.be/lfPR4WsQFSA

Who Dem / http://youtu.be/rJWqjO8tggE

Autor: Silvia Turnerova
Foto: Archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky