NovinkyPohodaKam na koncert?Festivaly

POHODOVÝ NICK CAVE – FILMY, KLIPY A HUDBA

Posledná májová sobota bude v bratislavskom Centre pre súčasné umenie A4 – nultý priestor patriť jednému z najznámejších interpretov (nielen) tohtoročného letného festivalu Bažant PohodaNickovi Caveovi. V júli vystúpi na trenčianskom letisku so svojou skupinou The Bad Seeds, v Bratislave ho organizátori festivalu predstavia aj v iných umeleckých polohách. Premietnuté budú filmy Vražedný návrh a Zem bez zákona, ku ktorým Cave písal scenáre, nebude chýbať prierez jeho videoklipmi aj s prednáškou Petra Konečného a na záver bude hrať Gešo z agentúry Pohoda Festival nielen skladby Nicka Cavea, ale aj jeho priateľov i hudobníkov, ktorých má Austrálčan rád.

„Nick Cave je nielen skvelý hudobník, ale aj dôležitý umelec vo filmovom umení. Nejde len o jeho soundtracky, ale najmä o scenáre. Obidva filmy, ku ktorým písal scenár a ktoré režíroval jeho priateľ John Hillcoat, patria k tomu najzaujímavejšiemu, čo bolo v ostatných rokoch nakrútené. Preto by bolo škoda neuviesť jeho filmy ako festivalový predkrm,“ hovorí Peter Konečný z portálu Kinema.sk, ktorý podujatie spoluorganizuje.

„Nick Cave patrí k hudobníkom, o ktorých sa snažíme niekoľko rokov, takže sme radi, že sa nám ho tentoraz podarilo priviesť na náš festival. V tomto prípade musím byť aj osobný – jeho hudba akosi patrí k soundtracku môjho života. Získal si ma už dávno a už ma asi nikdy nepustí. Najmä, ak bude vydávať také skvelé albumy, ako jeho aktuálny Push the Sky Away,“ hovorí za Pohoda Festival s.r.o. Mário Gešvantner, ktorý zakončí večer výberom Caveovej hudby.

Vstupné na celý večer Pohodový Nick Cave bude 5 eur, študenti zaplatia 4 eurá. Vstupenky budú k dispozícii na mieste.

zdroj: http://www.pohodafestival.sk/

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky