NovinkyKam na koncert?FestivalyTopfest

PETÍCIA: ZA SLOVENSKO BEZ IRON MAIDEN

Spoločenstvo svätého Jozefa, ktoré samo o sebe vyhlasuje, že je zložené z pravoverných kňazov exkomunikovaných z katolíckej cirkvi vyzýva na bojkot koncertu skupiny Iron Maiden na piešťanskom festivale Topfest 27.6. tohto roku. Organizátor festivalu Dušan Drobný na to nemohol nereagovať…

Agentúra DUNA dnes obdržala email s odkazom na stránku, ktorá vehementne odsudzuje účasť skupiny Iron Maiden na festival Topfest, ktorý sa koná už koncom mesiaca na piešťanskom letisku… Ako sa píše na stránke “Spoločenstva svätého Jozefa”: My občania SR vyjadrujeme nesúhlas s verejnou propagáciou satanizmu a nenávisti voči Bohu na Slovensku. Dňa 27. júna príde na Slovensko heavymetalová skupina Iron Maiden. Táto skupina je známa propagáciou okultizmu, uctievaním okultných symbolov a nenávisti voči čomukoľvek svätému.  Svojimi piesňami vzdáva úctu tomu, kto najviac nenávidí Boha i ľudí. Podpisom tejto petície preto vyjadrujeme nesúhlas s verejným uctievaním zla a satana skupinou Iron Maiden, ako aj s ich príchodom na Slovensko. Iron Maiden, nie ste tu vítaní!”

Takáto reakcia na koncert heavymetalovej legendy na Slovensku nenechala chladným hlavného organizátora festivalu Dušana Drobného: “Podľa dokumentu, ktorý som videl k tomuto turné v Južnej Amerike, Mexiku, Ekvádore, Kolumbii – v čisto katolíckych štátoch boli na koncertoch Iron Maiden prítomní aj kňazi, ani v Európe sa nad tým nik nepozastavuje, napr. v katolíckom Poľsku budú až 2 koncerty, to len slovenská bigotnosť je do neba volajúca. Samotná kapela uctievanie okultných symbolov, či dokonca satana niekoľkokrát dementovala, ide o slová z textu jednej skladby vytrhnuté z kontextu.

Koncert jednej z najväčších svetových legiend určite kvôli petícii organizovanej nejakou pochybnou skupinkou ľudí schovávajúcich sa za svätého Jozefa nebudeme rušiť…

Jedna z najdôležitejších a najvplyvnejších rockových skupín všetkých čias, IRON MAIDEN predala takmer 90 miliónov albumov po celom svete, odohrali viac ako 2000 živých vystúpení v 58 krajinách sveta a vydali 15 štúdiových albumov, vrátane posledného, Final Frontier, ktorý dosiahol ich vôbec najväčší albumový úspech, keď debutoval na č.1 vo viac ako 28 krajinách sveta!

A práve Iron Maiden budú napriek hlasom neprajníkov už 27.júna 2013 na letisku v Piešťanoch headlinerom tohtoročného hudobného festivalu TOPFESTu.

Pozn.: Citácie petície použité zo stránky:
http://ssvj.webnode.sk/za-slovensko-bez-iron-maiden/

zdroj: topfest.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky