NovinkyKam na koncert?Festivaly

OBĽÚBENÝ ONE DAY JAZZ FEST S „KRÁĽOM BASÁKOV“ AVISHAI COHENOM UŽ TENTO PIATOK!

Ďalší z cyklu svojich jazzových festivalov ONE DAY JAZZ FEST uvedie už tento piatok, 7. novembra fenomenálny slovenský bubeník Martin Valihora. Tentokrát si prídu na svoje (nielen) milovníci basgitary či kontrabasu. Martinovo pozvanie vystúpiť na Slovensku totiž prijal uznávaný basgitarista, kontrabasista, spevák a skladateľ, maestro AVISHAI COHEN so svojím triom!

Už tento piatok prichádza obľúbený ONE DAY JAZZ FESTIVAL – opäť s unikátnou lahôdkou pre milovníkov tej najlepšej hudby.  Po uznávanom americkom bubeníkovi Chrisovi Daveovi, ktorý zahviezdil ako headliner jarného ONE DAY JAZZ FESTIVALU, si to v novembri namierila na Slovensko ďalšia jazzová ikona.

vivian sessomsHeadlinerom nadchádzajúcej – jesennej edície ONE DAY JAZZ FESTIVALU je veľká osobnosť svetového jazzu, charizmatický kontrabasista, basgitarista, spevák a skladateľ v jednej osobe AVISHAI COHEN so svojím projektom AVISHAI COHEN TRIO, ktoré aktuálne zbiera neutíchajúce ovácie po celom svete. Hudobná legenda má na konte spolupráce s hviezdami ako Bobby McFerrin, Roy Hargrove, Herbie Hancock, Alicia Keys či s Londýnskym a Izraelským filharmonickým orchestrom. „Avishai Cohen je jedným z umelcov, ktorých som chcel pozvať na festival už dávno. Je to jeden unikátny virtuóz a spevák, ktorého melodika a lyrika v kompozíciách sprístupňuje jazz aj širšiemu publiku,“ hodnotí organizátor festivalu Martin Valihora, ktorého pozvanie na Slovensko v minulosti prijali hviezdy ako Chaka Khan, George Duke, Jan Garbarek, Frank McComb a mnohí ďalší.

martin valihoraAko ďalší exkluzívny zahraničný hosť sa 7. novembra vo Veľkej sále bratislavského ISTROPOLISU predstaví tiež dychberúca americká speváčka VIVIAM SESSOMS, ktorú preslávila spolupráca s Joe Cockerom i s legendami ako Michael Jackson, Stevie Wonder, Sinead O Connor, Pink a mnohými ďalšími.

Slovenskú jazzovú scénu bude v rámci line-upu reprezentovať MARTIN VALIHORA GROUP. O hudobný support bratislavskej šou sa postará tiež zoskupenie mladých muzikantov zo žilinského konzervatória DARKNESS POSITIVE QUINTET.

Projekt ONE DAY JAZZ FESTIVAL sa tentokrát predstaví exkluzívne v elegantných priestoroch Veľkej Sály bratislavského ISTROPOLISU. Vstupenky na koncert sú v predaji exkluzívne iba v sieti Ticketportal.sk: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19324.

ONE DAY JAZZ FEST 2014/ LINE-UP:

07.11.2014 – ISTROPOLIS, Bratislava – Veľká Sála

Open Door 18:00

Start 19:30

LINE-UP KONCERTU:

Avishai Cohen Trio (IL)

Vivian Sessoms (USA)

Martin Valihora Group (SK)

Darkness Positive Quintet (SK)

Avishai Cohen Trio (IL):

Avishai Cohen – bass, vocals

Nitai Hershkovits – piano

Daniel Dor – drums

FOTO: Www.avishaicohen.com, ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky