NovinkyKam na koncert?FestivalyFilm

NOVÁ TRADÍCIA: Art Film Fest Košice 2016 oblečie vybraný tím do unikátnych filmových kostýmov z dielne košickej módnej návrhárky Idy Sandor

Pripravovaný 24. Art Film Fest prinesie okrem plejády skvelých filmov aj množstvo zákulisných a programových detailov, ktoré svojou originalitou prispejú k unikátnosti príťažlivého podujatia. Neprehliadnuteľnou novinkou, ktorá bezpochyby spestrí nadchádzajúci ročník festivalu, budú jedinečné kostýmy pre členov festivalového tímu.

Filmové rovnošaty ozdobou festivalu

Filmové rovnošaty, ktoré ozdobia Art Film Fest Košice 2016, sú dielom košickej módnej návrhárky Idy Sandor. Tá oblieka napríklad hercov Zuzanu Kanocz, Juraja Loja či Gabiku Škrabákovú.

Veľmi ma teší, že som bola oslovená na túto spoluprácu a napĺňa ma to hrdosťou. Som rada, že som bola pri zrode niečoho takého veľkého a že som súčasťou takej úžasnej akcie, akou Art Film Fest bezpochyby je,“ teší sa z oslovenej spolupráce známa návrhárka.

Od organizátorov festivalu dostala za úlohu vytvoriť desať rôznych modelov, rozdelených do piatich dvojíc podľa toho, ktorý člen tímu bude daný kostým nosiť. Vytvárala som návrhy pre pät dvojíc: herec/herečka, uvádzač/uvádzačka, šofér/šoférka, hostes/hosteska a dobrovoľník/dobrovoľníčka,“ vysvetľuje nová módna poradkyňa najznámejšieho slovenského filmového festivalu.

uniformy aff_dobrovolniciAko ona sama vníma rozdiely medzi jednotlivými modelmi? „Vychádzala som z potrieb jednotlivých dvojíc, aby boli kostýmy funkčné, ale aj efektné a pohodlné,”. A dodáva, že veľkou inšpiráciou bol aktuálne trendový denim: „Využila som rub a líc rifľoviny, čím sme dostali veľmi efektné kombinácie. Každá dvojica má iný strih kostýmu, originálne strihovo a farebne riešený. Niektoré časti som zväčšila, niektoré zmenšila. Niečo som zas skrátila, niečo predlžila. Viac neprezradím, nech sa prídu návštevníci pozrieť sami. V tomto prípade je lepšie raz vidieť, ako o tom mnoho rozprávať.“

Košice ako inšpirácia festivalových kostýmov

„Som veľká patriotka, a tak som vychádzala z toho, že sa festival presťahoval do Košíc – akoby sme budovali nové dejiny festivalu,“  hovorí Ida Sandor na margo svojej múzy a inšpirácie pri tvorbe návrhov,  v ktorých sa snažila spojiť do symbiózy históriu so súčasnosťou. „Chcela som modelom vdýchnuť nový život, nadčasovosť a šmrnc,“ rozpráva v súvislosti s netradičným spojením klasických a historických strihov, ktoré sa v uniformách snúbia s nadčasovým materiálom –  rifľovinou. Práve jej modrá farba je aj jednou z farieb Mesta Košice. „Snažila som sa, aby modely boli výrazné a zapamätateľné – aby si ich ľudia hneď vedeli priradiť k festivalu, keď ich uvidia,“ dodáva Sandor.

Premiéra uniforiem už 1. júna

Kostýmy sú z veľmi príjemného materiálu, sú krásne , detailne prepracované a nadčasové. Som veľmi rada, že ich pre Art Film Fest navrhla práve Ida Sandor,” hodnotí spoluprácu marketingová riaditeľka festivalu Veronika Šmihuľová Kašpar. Tí, ktorí ich budú nosiť, sa môžu tešiť.  Verejne ich po prvý raz predstavíme 1. júna v oficiálnom festivalovom hoteli Yasmin, kedy sa po tlačovej konferencii AFF  bude konať módna prehliadka Kostýmov Art Film Fest, ktoré predvedú aj finalistky nedávnej MISS Slovensko 2016,”. Návštevníci festivalu uvidia originálne rovnošaty počas 24. Art Film Festu Košice 2016, ktorý sa uskutoční od 17. do 25. júna.

O Ide Sandor

Ida Sandor_smallIda Sándorová je mladá módna návrhárka, ktorej modely sú originálne a nadčasové. Jej tvorba je charakterizovaná elegantnou líniou, výraznými detailmi a jednoduchým strihom, ktorý zaručí pohodlnosť a voľnosť. Používa množstvo ručnej práce, kombinuje zdanlivo nekombinovateľné, čím sa jej práca tak výrazne líši od tvorby iných.

Základným motívom modelov je patchwork, ktorý používa na dotvorenie detailov svojich modelov. Tento prvok dodáva modelom okrem zaujímavého vzhľadu, punc skutočného majstrovského diela, lebo všetky kusy, ktoré vyjdú z jej tvorivej dielne sú veľmi precízne a detailne vypracované. Každý z jej modelov je iný, neopakovateľný,  malé umelecké dielo, zachovávajúc nenapodobiteľný rukopis tvorkyne.

Móde sa venuje od 17-ich rokov a svoju značku IDA SANDOR buduje už desiaty rok. Svoje kolekcie pravidelne predvádza na predvádzacích mólach Bratislavských módnych dní, Fashion live či Kosice fashion week.

Začiatkom tohto roka odprezentovala svoju kolekciu v Číne na Harbin Fashion Week.

Okrem navrhovania sa venuje tiež stylingu a interiérovému i produktovému dizajnu.

Vstupenky na Art Film Fest v predaji:

http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/5541/art-film-fest-2016

http://artfilmfest.sk/aff-2016/vstupenky/

Viac info:

http://artfilmfest.sk/

www.facebook.com/ArtFilmFest

https://www.facebook.com/events/1327785907235189/

ART FILM FEST – to je nové miesto, nový program i nová zábava!

Organizátori: ART FILM FEST, s.r.o., Forza, a.s.

Spoluorganizátori: Mesto Košice, K13

Festival sa koná pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica

Festival finančne podporil: Audiovizuálny fond

Hlavný reklamný partner : InVestito, Transpetrol, Slovnaft

Oficiálne autá festivalu: Hyundai

Oficiálny prepravca: ČSA

Logistický partner: DHL

Oficiálny festivalový hotel: Hotel Yasmin

Reklamní partneri: , Herberia, Barzzuz, Ida Sandor, HC Košice

Oficiálny dodávatelia: NOV s.r.o. Zebra,

Hlavný dopravca: Železničná spoločnosť Slovensko

Oficiálny festivalový denník: Košice Dnes

Hlavný mediálny partner: RTVS

Mediálni partneri: Rádio FM, Rádio Regina, Korzár SME, TV JOJ, Rádio Košice, Film Europe Channel,Forbes, Kam do mesta, webnoviny.sk

Partneri: Kino Úsmev, Autocont, Congress Hotel Centrum, Carpano, Casablanca cafe, Hotel Maraton, DigitalOcean,

zdroj: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky