NovinkyFestivaly

Nikdy nebolo lepšie ako na festivale Žákovic Open!

Výborná zábava, skvelá hudba a nadšení fanúšikovia! Taký bol 14-ty ročník festivalu Žákovic Open! Rodinný festival v krásnom prostredí Trenčianskych Bohuslavíc ponúkol 18 kapiel a neopakovateľnú atmosféru. Fanúšikov dostali do varu domáci miláčikovia HEX a kapely Korben Dallas, Para či Le Payaco. Originálne vystúpenie predviedol český headliner Xindl X, ktorý sa chce na Žákovic Open ešte určite vrátiť!

Už 14-tym ročníkom festivalu Žákovic Open žili tento víkend Trenčianske Bohuslavice. V krásnom prostredí Bošáckej doliny sa stretlo 18 slovenských a českých skupín a nadšení fanúšikoviadobrej hudby. Piatkový program v areáli penziónu Žákovic odštartovala slovenská skupina Talkshow. Revivalová kapela Cpt. Slice potom v štýle rokenrolovej éry roztancovala publikum. Fanúšikov hiphopu potešila skupina Moja reč. Potom už pódium patrilo českej hviezde, spevákovi Xindlovi X, ktorý predviedol originálnu šou. Všetci sa zabávali na jeho hitoch „Anděl“, „Dysgrafik“, „Chemie či „Casio“. Xindl X okrem hitov predstavil aj novinky z albumu „Čecháček Made“.

„Na tomto festivale som vystúpil po prvýkrát a dúfam, že nie posledný. Bolo to fakt super, užili sme si hranie aj skvelé reakcie ľudí. Cestoval som sem s vysokou teplotou, bál som sa, že ten koncert ani neodspievam. Našťastie ma to nakoplo a všetko dopadlo super!“ Prezradil český spevák Xindl X.

IMG_3752Slovenským vrcholom piatkového večera bola skupina Korben Dallas. Trio na čele s charizmatickým Jurajom Benetinom predviedlo dokonalé hudobné majstrovstvo. Skladby „Spovede“, „Beh“, či „Otec“ odspievalo spolu s kapelou celé publikum.

Bolo to vynikajúce, na Žákovic Open sme hrali tretí krát a do tretice to bolo najlepšie. Po prvýkrát sme tu koncertovali v roku 2012. Najskôr poobede na druhom pódiu, minulý rok v noci a teraz sme sa posunuli do hlavného času. Je to taká malá hudobnícka stretávka.“ Hovorí frontman kapely Juraj Benetin.

Piatkový večer uzavreli kapely Billy Barman a Medial Banana. V sobotu nechýbal už tradičný futbalový zápas medzi hudobníkmi a návštevníkmi festivalu. Ten tohtoročný vyhrali muzikanti vďaka organizátorovi Yxovi Dohňanskému z HEXu, ktorý dal dva góly.

 Druhý deň festivalu Žákovic Open patril bratislavským skupinám HEX, Para a Le Payaco. Trojica Le Payaco predviedla publiku hity „Dobrý večer priatelia“, „Sadni si mi na kolená“ a „Kone“. Následne fanúšikov dostala do varu bratislavská formácia Para. Lasky a spol. odpálili pecky „Celé tie roky“, „Otec“, „Brutálna zostava“, „Abstinent“ či „Matamatomatahari.“

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZahrali sme si s chuťou. Zavolali sme si aj hosťa, hral s nami akordeonista Tibor. Publikum bolo výborné. Koncertovali sme tu už po deviaty krát, máme to tu radi.“ Konštatoval frontman Pary Matúš Vallo.

Na Žákovici nemohli chýbať domáci miláčikovia- skupina HEX, ktorí odštartovali koncert s aktuálnym singlom „Tak sa mi zdá“. Potom odpálili megahity, ktorých majú na konte desiatky – „Madelaine“, „Cesta z mesta“, „Vetroň“, „Maťo a Linda“, „V piatok podvečer“ a „Keď sme sami“. Skladbu „Chvíľu áno, chvíľu nie“ si s nimi zaspieval Lasky z Pary. Hexáci predviedli tri skladby v akustickej verzii a pridali aj známy hit „Should I Stay Or Slould I Go“ od anglickej kapely Clash z roku 1982. Hymnu dobrej nálady „Nikdy nebolo lepšie“ spieval doslova celý festivalový areál.

Som veľmi spokojný, hralo sa nám super. Páčili sa mi reakcie ľudí, tešili sa a spievali s nami. Máme radi tento festival, je to vlastne „náš“ festival a preto máme k nemu osobitný vzťah…“ Prezradil spevák HEXu Peter „Ďuďo“ Dudák.

Okrem headlinerov si publikum druhý deň festivalu užilo kapely Midi Lidi, ČAD, Saténové ruky, Fuera Fondo a mnoho ďalších.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA„Som hrdý, že za tých 14 rokov sa na Žákovic Open stretlo kopec vynikajúcich kapiel a skvelých ľudí. Tento ročník festivalu bol famózny, priam nadpozemský. Všetko nám prialo, skvelé počasie a atmosféra, príjemní diváci, kapely hrali ako o život! Mám rád obyvateľov Trenčianskych Bohuslavíc, ktorí dajú do organizácie festivalu naozaj všetko. Cítim sa byť jedným z nich.“ Sumarizuje organizátor Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Organizátori si pochvaľujú návrat k jednému pódiu, ku ktorému pridali chillout zónu. Už teraz plánujú jubilejný 15-ty ročník festivalu, ktorý prinesie špeciálne prekvapenia. Dokonalá priateľská atmosféra, akú nenájdete nikde inde, však určite nebude chýbať.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Ľubomír Drahoš a Eduard Žákovic

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky