LodenicaNovinkyKam na koncert?Festivaly

Na Lodenici tento rok vystúpi aj skupina Rednex!

Populárna švédska formácia, ktorá sa zviditeľnila hitmi v 90. rokoch, obohatí program 17. ročníka obľúbeného rodinného festivalu, ktorý na konci leta prichýli piešťanský autokemping.

Organizátorom Lodenice sa na Slovensko podarilo dostať ďalšie zaujímavé meno zo zahraničia. Návštevníkom 17. ročníka festivalu zahrá skupina Rednex, ktorá je známa najmä svojím megahitom Cotton Eye Joe.

Populárna švédska skupina vystúpi na Lodenici 2015, ktorá sa od 27. do 29. augusta uskutoční tradične v Piešťaňoch, v rámci piatkového programu.

Okrem tradičných hostí sa pokúšame zakaždým program festivalu aj niečím spestriť, Rednex je takisto tento prípad. Ich pesničky by mali prispieť k dobrej nálade na tohtoročnej Lodenici. Je to skupina, ktorú vďaka niekoľkým hitom poznajú ľudia prakticky po celom svete,“ načrtol za organizátorov Dušan Drobný.

Rednex sa v 90. rokoch stali priekopníkmi štýlu, ktorý kombinoval tradičné country a folk s popovou hudbou a tanečnými motívmi. Úspech švédska formácia zožala s prerábkou spomínanej tradičnej country-folkovej skladby amerického juhu Cotton Eye Joe, ktorou ovládla hitparády v mnohých krajinách. Na čele hranosti sa držala v Rakúsku, Nemecku, Holandsku, ale aj vo Veľkej Británii či na Novom Zélande.

Rednex_2014_int-etb Quadrat (2)Bodoval aj následný singel Old Pop in an Oak a najmä balada Wish You Were Here vydaná v roku 1995, ktorá v tých rokoch nechýbala ani v playliste žiadneho rádia na Slovensku niekoľkokrát denne . Na prelome milénií sa Rednex znova dostali na čelo hudobných rebríčkov v niekoľkých krajinách vďaka popovému hitu The Spirit of the Hawk. Švédska skupina koncertuje dodnes, na konte má tri albumy a viac ako desať miliónov predaných nosičov.

Na tohtoročnej Lodenici sú už potvrdené aj vystúpenia ďalších interpretov. Koncert odohrá česká ikona Václav Neckář, pozvanie opäť prijala aj skupina Čechomor. Účinkujúcich dopĺňajú Věra Martinová, Hop Trop, Zuzana Smatanová, Poletíme? a pribúdať budú aj ďalšie mená.

Organizátori Lodenice aj tento rok chystajú bohatý sprievodný program. Vstupenky na trojdňový festival country, folku a trampskej hudby sú dostupné v predpredaji v sieti Ticketportal, ako aj na webe ŽijemeHudbou.sk, Permanentky sa aktuálne predávajú za 17 eur, jednodňové lístky sú po 12 eur. K dispozícii sú aj trojdňové VIP vstupenky za 40 eur.

zdroj: Ján Kakaščík

Prečítajte si

Comments are closed.