NovinkyKam na koncert?Festivaly

Na festivale Boje na Hrone uvidíte bitku z druhej svetovej vojny aj nový letný program Zuzany Smatanovej!

Najväčšie podujatie svojho druhu v strednej Európe sa blíži, Boje na Hrone zavítajú do Starého Tekova už 30. júla! Nadšenci histórie opäť zrekonštruujú kruté bitky z druhej svetovej vojny. Návštevníci uvidia historické zbrane, dobovú techniku a vrátia sa o pár desaťročí dozadu. To všetko okorení skvelý hudobný program, v ktorom vystúpi aj Zuzana Smatanová. V Starom Tekove už hrala a spomína si na nezabudnuteľnú atmosféru! Fanúšikom sľubuje nový letný program. Okrem aktuálnej úspešnej piesne „Horou“ do koncertu zaradila aj starší song „Lietajúci Cyprián“, pretože si ho fanúšikovia doslova vyžiadali. Nadýchať sa historickej atmosféry prídu aj ďalší skvelí umelci. Roztočí to Čechomor, Gladiator, Konflikt, či Wasabi Cirkus!

Boje na Hrone sú netradičným letným podujatím, ktoré nemá v strednej Európe obdobu! Spája históriu so súčasnosťou a na svoje si prídu nielen nadšenci vojenskej techniky, ale aj kvalitnej hudby! Toho roku rekonštrukcie bojov z druhej svetovej vojny okorení i hudba Zuzany  Smatanovej.

„Na festivale Boje na Hrone v Starom Tekove som už hrala a veľmi dobre si pamätám úžasnú atmosféru. Ľudia sa naozaj výborne bavili a aj preto sa teším na tento ročník. Je to pre mňa príležitosť ísť opäť na miesto, kde nám bolo dobre. K môjmu letu patria festivaly a toto je ďalší z nich,“ vraví s úsmevom Zuzana Smatanová.

plagat_webovy.inddZuzka si plánuje užiť jedinečnosť tohto podujatia so všetkým, čo k tomu patrí. Ako sama vraví, nebola síce v dejepise najlepšia, no vojnové obdobie je pre ňu veľmi zaujímavé. Vždy o ňom rada číta alebo sleduje dokumenty. V Starom Tekove bude mať rekonštrukciu bojov z druhej svetovej vojny „naživo“.

„Opäť prídu nadšenci histórie zo Slovenska, ale aj z Česka a ďalších krajín. Predvedú dobové zbrane, techniku a ukážky toho, ako medzi sebou bojovali v tejto lokalite nemeckí a spojeneckí vojaci. Začíname už krátko po 10-tej predpoludním kladením vencov v priestoroch Bažantnice. Na poludnie sme pripravili defilé historickej a súčasnej vojenskej techniky. Hlavná historická ukážka príde na rad o 13:30. Opäť to bude nezabudnuteľný zážitok,“ sľubuje organizátor podujatia Jozef Hostinský.

foto Jakub Guly++şs (13)Po historickej časti prídu na rad vystúpenia vynikajúcich kapiel. Na netradičnom festivale vystúpi aj Čechomor, Gladiator, Malý Princ, Wasabi cirkus a ďalší umelci. Zuzana Smatanová si pre fanúšikov pripravila čosi, čo ešte nemali možnosť vidieť ani počuť.

„Na toto leto mám pripravený opäť nový program. Do playlistu som zaradila starší song „Lietajúci Cyprián“, pretože si ju ľudia často pýtali. Určite zahráme aj novú pieseň „Horou“,“ uzatvára Zuzana Smatanová.

Boje na Hrone sú celodenným podujatím, rozdeleným však na dve samostatné časti – historickú a hudobnú. Na každú z nich si treba kúpiť samostatný lístok. V hudobnom programe vystúpia v sobotu 30. júla aj Tiktaci, Konflikt a Martin Harich. Vstupenky na koncerty sú dostupné v sieti ticketportal.sk aj predpredaj.sk (http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/6509/boje-na-hrone).

Boje na Hrone – hudobná časť

15:00 Malý Princ

16:00 Wasabi Cirkus

17:05 Tiktaci

18:10 Konflikt

19:30 Martin Harich

21:15 Čechomor

22:35 Zuzana Smatanová

00:00 Gladiator

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Z. Smatanovej: Jakub Gulyas

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky