NovinkyKam na koncert?Festivaly

Linkin Park sa vráti do Prahy, bude hlavnou hviezdou Aerodrome festivalu

Takmer desať rokov túžia tisícky českých a slovenských fanúšikov skupiny Linkin Park po koncertnom návrate a budúci rok sa ich prianie splní! Kapela vystúpi 11. júna v Prahe na štvrtom ročníku Aerodrome festival. Toto podujatie už v minulosti hostilo hviezdy ako Metallica, System Of A Down, Korn, Limp Bizkit a mnoho ďalších. Vstupenky na Aerodrome festival 2017, ktorý sa uskutoční na Letisku Letňany v Prahe, budú v predaji od piatku 18. novembra od 10:00 hodín exkluzívne v sieti Ticketportal.

Linkin Park

Preraziť celosvetovo hneď pri vydaní prvého albumu sa podarí len máloktorej kapele, ale dosiahnuť status najpredávanejšieho debutu 21. storočia môže iba jedna z nich. Tou partiou boli a sú kalifornskí Linkin Park, ktorí túto métu dosiahli s 19 miliónmi predaných kópií nahrávky Hybrid Theory vydanej v roku 2000. Dnes majú na svojom konte už šesť štúdiových nahrávok, ktorých predali viac ako 50 miliónov a získali platinové ocenenia v 34 krajinách na 5 kontinentoch. Zatiaľ posledný album The Hunting Party z roku 2014 to dotiahol na prvé miesto v prehľade najpredávanejších albumov iTunes v 67 krajinách.

AF2017_artwork_LPOd svojho vzniku odohrali tisícky koncertov po celom svete, v arénach aj najväčších štadiónoch, hviezdili na najväčších festivaloch (Reading, Leeds, Download, Rock in Rio, Summer Sonic) a v roku 2005 sa stali prvou západnou rockovou skupinou, ktorá odohrala 5 show v Číne. Viac ako 62 miliónov fanúšikov spravilo z Linkin Park aj najobľúbenejšiu kapelu na Facebooku. Podobnej popularite sa tešia aj na Youtube, kde majú bezmála 7 miliónov odberateľov a celkový počet zhliadnutí ich videí presahuje 5 miliárd!

V roku 2005 založili Linkin Park charitatívnu nadáciu Music for Relief na pomoc obetiam prírodných katastrôf, napr. Hurikánu Katrina, zemetraseniu v čínskej provincii Se-Čuan, tsunami v Thajsku alebo epidémie cholery v Zimbabwe. Od svojho vzniku táto organizácia pomohla na 4 kontinentoch sumou viac ako 8 miliónov dolárov. Music for Relief sa tiež venuje ochrane životného prostredia a prevencii globálneho oteplovania. Viac na www.musicforrelief.org.

Linkin Park vystúpi 11. Júna v Prahe prvýkrát po desiatich rokoch v rámci svetového turné, na ktorom idú podporiť netrpezlivo očakávaný siedmy štúdiový album.

Viac info:

www.aerodrome-festival.eu

www.linkinpark.com

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky