FestivalyNovarock

Linkin Park možno zahrá v Nickelsdorfe aj reggae!

NICKELSDORF – Do štartu festivalu Nova Rock ostávajú necelé dva týždne. V sobotu 9.júna vypukne na lúkach Pannoniafields II rockové peklo. Jednou z najväčších hviezd bude americká kapela Linkin Park, ktorá pripravuje na svoje vystúpenie aj zopár prekvapení!

Spevák Chester Bennington, ktorý so svojou skupinou odohrá v Európe 29 koncertov, sa do Rakúska veľmi teší. „Sme práve v období, kedy sa nám darí písať skvelé pesničky a chceme ich hrať naživo a odohrať aj 50 koncertov po celom svete. Viete, raz keď sa guľa začne gúľať, je to jediné, čo chcete. Je to ako droga.“ Linkin Park aktuálne na svetovom turné A Thousand Suns podporujú svoj rovnomenný nový album. Počas živých vystúpení však nehrajú len nové piesne a osvedčené hity, ale pridávajú aj drobné prekvapenia. Na poslednom európskom koncerte tak zahrali cover verziu slávnej piesne Boba Marleyho No woman, no cry. Dočkáme sa podobného aj neďaleko Slovenska?

Na plagáte Nova Rocku žiaria okrem Linkin Park aj mená hviezd ako Iron Maiden, System of a Down, Motorhead, 30 Seconds to Mars, Volbeat, Korn, The Darkness, Wolfmother, In Flames, Guano Apes či 3 Doors Down. Festival ponúkne tri dni nabité hudbou, tri pódiá a vyše 50 tisíc návštevníkov každý deň. Každoročne navštevuje toto jedinečné podujatie vyše 2000 Slovákov.

Siedmy ročník Nova Rocku sa bude konať v dňoch 11. – 13. júna 2011 pri rakúskej dedinke Nickelsdorf, len 40 kilometrov od Bratislavy. Priestor Pannoniafields II sa rozkladá na lúkach pri obci Nickelsdorf. Festivalový areál je obklopený stanovými mestečkami, kempingom a viacerými rozľahlými parkoviskami. Nechýba ani adrenalínový park, rôzne zábavné scény, tetovacie salóny, obchodíky s oblečením a doplnkami, veľké gastro centrum či nočný tanečný stan. Z Bratislavy je najjednoduchšia doprava na festival vlakom. Zo železničnej stanice Petržalka premáva pravidelný spoj priamo do Nickelsdorfu. Zo železničnej aj autobusovej stanice v Nickelsdorfe zriadili organizátori kyvadlovú dopravu priamo k bránam festivalu. Pre motoristov je ideálne zaparkovať nedaľeko stanového mestečka (v cene vstupenky) a pešo sa voľne pohybovať po areáli.

 

Permanentky i jednodňové vstupenky predáva na Slovensku exkluzívne sieť Eventim. V cene vstupenky je voľný pohyb po celom areáli, parkovisko, stanové mestečko aj sociálne zariadenia. Pri vstupe na festival sa platí ekologický depozit 5 €. Návštevník však dostane plastové vrece na odpad a ak ho pri odchode z festivalu vráti aspoň z polovice zaplnené, depozit mu vrátia.

 

Predaj vstupeniek online:

http://www.eventim.sk/sk/vstupenky/nova-rock-2011-nickelsdorfbgld-pannonia-fields-ii-82565/event.html

 

Viac info:

http://www.novarock.at

 

Prečítajte si

Comments are closed.