NovinkyKam na koncert?Festivaly

Kubánska kapela Déjá-vu po prvý raz vycestuje do Európy, predstaví sa v Bratislave!

Cestovanie po svete je dnes pre mnohých ľudí úplnou samozrejmosťou. Obzvlášť to platí pre ambicióznych hudobníkov, pre ktorých sú takéto presuny medzi krajinami naozaj nevyhnutnosťou. Kubánska kapela Déjá-vu doteraz vystupovala len na domácej pôde, najmä v kluboch hlavného mesta. V polovici júna ale ich členov čaká prvý spoločný výlet za hranice. Z “Ostrova slobody” naberú kurz Európa, pričom ich prvou zastávkou bude naše malé Slovensko.

Prvý koncert na starom kontinente odohrajú v sobotu 21. júna v Bratislave, konkrétne na Pláži pod Ufom, ktorá bude dejiskom mestského festivalu BA City Beats. Pätica hudobníkov z Havany zažije štart, o akom sa im určite ani nesnívalo, keď si budú môcť zahrať pred svetoznámym britským spevákom Johnom Newmanom. Ten bude headlinerom druhého hracieho dňa podujatia a rovnako ako Déjá-vu, aj on na Slovensku vystúpi prvýkrát. “V hudbe Déjá-vu je všetko – funk, soul, jazz i rock n’ roll a rozhodne neočakávajte typickú kubánsku produkciu. Znejú tak, že by mohli byť z Montevidea, ale aj zo srdca New Yorku. Ak chcete vedieť, na čo chodia mladí Kubánci v Havane a nie turisti z Varadera, ste na správnej adrese,” uviedol na margo skupiny riaditeľ festivalu Jozef “Jopo” Poláček.

Kým na BA City Beats (20. – 21. júna 2014) budú kubánsku scénu reprezentovať spomínaní Déjá-vu, na festivale BS City Beats, ktorý sa bude konať paralelne v Banskej Štiavnici, vystúpi ich krajanka – speváčka a flautistka Glenda. Po vystúpeniach na slovenských festivaloch ako Cherchez La Famme či Uprising to pre ňu bude ďalšia cenná skúsenosť. Mladá hudobníčka je v súčasnosti na Kube, kde pripravuje svoj debutový album. Spolupracuje na ňom s britským producentom Dantonom Suppleom, ktorý v minulosti nahrával s takými interpretmi ako Coldplay, Pet Shop Boys, Seal, Morrissey, Elbow alebo U2. Pod prvou štúdiovou nahrávkou 25-ročnej Glendy bude tiež podpísaný americký textár Alan Roy Scott. Ten písal piesne napríklad pre Céline Dion, Cyndi Lauper či Gloriu Estefan. Prvé výsledky ich spolupráce, ktorá zaujala už aj veľké vydavateľstva vo Veľkej Británii, by mali byť známe v druhej polovici leta.

GlendaOkrem Johna Newmana, ktorý sa preslávil ako vokalista v skladbách kapely Rudimental a tiež vlastným hitmi Love Me Again a Cheating, sa na festivale BA City Beats ukáže aj britský spevák a gitarista Fink, nemecká formácia Jazzanova s americkým spevákom Paulom Randolphom, britská soulová speváčka Lulu James, islandská štvorica Sísý Ey a izraelská formácia Tamir Grinberg Trio. Slovenskú scénu zastúpia formácie Dynamo Team, Modré hory a Walter Schnitzelsson. Fink, Jazzanova a Lulu James sa ukážu aj na festivale BS City Beats (20. – 21. júna, amfiteáter, Banská Štiavnica), kde si budú môcť návštevníci vychutnať tiež vystúpenie spevákov Richarda Müllera a Dana Bártu a koncerty domácich kapiel Plastic Swans a Chiki liki tu-a.

Permanentky na BA City Beats a BS City Beats sa predávajú na stránke www.bacitybeats.sk a v sieti Ticketportal. Aktuálne stojí lístok 25 eur, pričom cena sa bude zvyšovať. Oba festivaly predznamená koncert britského muzikanta Jamieho Culluma, ktorý sa predvedie vo štvrtok 19. júna v AEGON aréne NTC v Bratislave.

https://www.facebook.com/dejavucubano 

https://www.facebook.com/GlendaLopez

www.bacitybeats.sk

www.facebook.com/BACityBeats

www.facebook.com/events/716155095082238/

www.facebook.com/events/527808913984711/

zdroj: Ján Papač

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky