NovinkyKam na koncert?FestivalyTopfest

KABÁT PRINESIE DO PIEŠŤAN OCEĽOVÉ MONŠTRUM!

Program tohtoročného trojdňového Topfestu dopĺňa akýmsi zahrievacím koncertom už 31.mája skupina Kabát. Pod hlavičkou festivalu sa uskutoční exkluzívny jediný tohtoročný koncert tejto populárnej skupiny na Slovensku a podľa prvých správ sa majú fanúšikovia na čo tešiť!

Najobľúbenejšia česká skupina takmer mesiac pred začiatkom 12. ročníka Topfestu vystúpi v rámci svojho veľkého Open Air Turné 2015 na letisku v Piešťanoch, kam privezie a postaví doslova oceľové monštrum. Už v týchto dňoch prebieha jeho skúšobná stavba v Prahe, aby mohli prebehnúť prvé skúšky ešte pred zahájením turné…

Už teraz je jasné, že to bude turné, na ktorom sa skupina Kabát asi najviac nabehá – scéna bude mať totiž obdivuhodnú šírku 74m!, hĺbku 22m a výšku 14m…Základná nosná konštrukcia s váhou 90 ton je kvôli logistike zdvojená, takže celkovo bude na turné 180 ton lešenia!

20150428_093814Pódium má špeciálnu priesvitnú strechu, samotná plocha javiska má cca 750m2. Svetelný design obsahuje cca 300ks inteligentných svetiel, ktoré minimálne menia farby a ďalších cca 216ks tzv. konvenčných svetiel. Na scéne bude umiestnených 400m2 LED stien a 4 Full HD kamery s nadštandardnou optikou, ktoré budú ponúkať obraz v podstate 2x formát 4K !!!

Už tradične si skupina zakladá okrem skvelej show aj na dokonalom zvuku a aj tentoraz povezie so sebou overený zvukový systém K1 a K2 od jednej z najlepších firiem na svete L’Acoustics, ktorý používali aj na legendárnom koncerte na Výpichu. K tomu všetkému 70 členný tím a dve partie lešenárov – to všetko na 28-mich kamiónoch…

Program bude mapovať 25 rokov existencie skupiny, zároveň odznejú skladby z nového albumu, ktorého prípravy finišujú.

20150505_191242Ostatný album Banditi di Praga vydali českí rockeri v roku 2010. Celkovo ich majú na konte desať, pričom z nahrávok predali dovedna vyše milión kusov. Kabát triumfoval aj v poslednom ročníku ankety Český slávik, kde sa stal podľa hlasujúcich opäť najlepšou skupinou, už deviaty raz v histórii.

A to najlepšie na koniec: „Všetkým majiteľom permanentiek na Topfest 2015 platí lístok aj na slovenský koncert Kabátu. Čo znamená, že koncert Kabátu má vlastne každý návštevník Topfestu zadarmo! Kúpiť sa však dajú aj samostatné vstupenky na koncert Kabátu,“ informoval Dušan Drobný z agentúry Topfest.

Samostatné jednodňové vstupenky na koncert, ale aj na jednotlivé dni festivalu sa predávajú aktuálne za 30 eur, na mieste bude stáť lístok 35 eur. Permanentky na celý Topfest 2015 (26. – 28. jún, letisko Piešťany) vratane koncertu skupiny KABÁT stoja 45 eur, namieste to bude o 5 eur viac.

zdroj: Ján Kakaščík

foto: (c) Archív KABÁT

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky