NovinkyPohodaKam na koncert?Festivaly

JANA KIRSCHNER, ČAD A KATARZIA – PRVÉ DOMÁCE MENÁ PRE BAŽANT POHODU 2014

Organizátori letného umeleckého festivalu Bažant Pohoda 2014 oznámili prvých domácich interpretov, ktorí sa predstavia na budúci rok v júli na trenčianskom letisku. Nebude tam chýbať jedna z najsledovanejších a najrešpektovanejších speváčok súčasnosti Jana Kirschner, ktorá len prednedávnom vydala album Moruša: biela. Hudobná cesta Jany Kirschner je nevídaná. Jej aktuálny album vzbudil zaslúženú pozornosť a stal sa udalosťou. Prvé koncerty so skupinou parádnych muzikantov mali nadšené reakcie, my sa tešíme ako spolu pohladia naše letisko,“ hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

Kým Jana je už stálicou česko-slovenskej hudobnej scény, Katarína Kubošiová známa pod menom Katarzia patrí medzi najväčšie nové talenty, aké sa v poslednom období objavili. Katarzia bude jedným z viacerých zástupcov, ktoré si organizátori vyberú z Demovnice, projektu partnerského Rádia_FM. V Demovnici dostávajú šancu začínajúce projekty a tie najlepšie z nich si zahrajú aj na Bažant Pohode v Rádio(aktívnej zóne)_FM. V Demovnici Rádia_FM dávame kapelám možnosť ukázať, čo dokážu, a že to, čo robia, stojí za vypočutie. Je výborné, ak Demovnica aj motivuje, už som zachytil slová, že vďaka nej dostali chuť niektoré skupiny pokračovať, či začať koncertovať,“ hovorí o projekte moderátor Martin Ego Staňo z Rádia_FM. „Vystúpenie na Bažant Pohode je ďalšou veľkou inšpiráciou, z ktorej sa teším. Odohrať koncert na tomto festivale stojí za snahu a odvahu poslať svoje nahrávky. Hudba by mala znieť.

Tretí slovenský zástupca na festivale je z úplne iného súdka – metalová skupina Čad oslávi na Bažant Pohode dvadsiate výročie svojej existencie a pokrstí nový album Demolačná čata.

Na osemnásty ročník festivalu je okrem slovenského tria potvrdených ďalších desať zahraničných interpretov na čele s legendárnymi skupinami Kraftwerk Suede. Návštevníci sa môžu tešiť aj na americkú raperku Azealiu Banks, anglickú skupinu Molotov Jukebox, Španielov Seward, tri projekty z Izraela Bemet, LolaMarsh a Helfer a české skupiny EsazlesaNever Sol.

Viac info:

www.pohodafestival.sk

www.facebook.com/pohoda.festival

www.janakirschner.com/

www.facebook.com/katarziaprojekt?fref=ts

www.facebook.com/cadripcore?fref=ts

zdroj: Mário Gešvantner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky