NovinkyKam na koncert?Festivaly

Iron Maiden, Motörhead aj Stone Sour vystúpia na festivale See Rock!

GRAZ / SCHWARZLSEE – Kapely Iron Maiden, Motörhead, Stone Sour a Eisbrecher sú prvými potvrdenými hviezdami na rakúskom festivale See Rock, ktorý  sa bude konať 21. a 22. júna 2013 pri Schwarzlsee neďaleko rakúskeho Grazu. Vstupenky na Slovensku predáva sieť Eventim.sk.

Iron Maiden je britská heavymetalová skupina, ktorú v roku 1975 založil basgitarista a skladateľ Steve Harris. Svoj debutový eponymný album vydala v roku 1980. Odvtedy uviedla na trh ďalších 14 štúdioviek, zatiaľ poslednou je nahrávka The Final Frontier (2010). Zostavu Iron Maiden od roku 1999 tvoria Dave Murray (gitara), Adrian Smith (gitara, sprievodné vokály), Bruce Dickinson (spev), Janick Gers (gitara), Nicko McBrain (bicie nástroje) a spomenutý Steve Harris. Skupina má na konte Brit Award, Grammy, Ivor Novello Award či Kerrang! Award.

Motörhead sa na svetovej scéne pohybujú už 37 rokov. Vydali už dvadsať štúdiových albumov, pričom v januári začnú pripravovať 21. štúdiovku. Okrem toho nedávno uviedli na trh ďalší živák s názvom The World Is Ours – Vol. 2: Anyplace Crazy As Anywhere Else (2012). Medzi ich najznámejšie skladby patria piesne ako Motörhead, Ace of Spades, Overkill, Bomber či Iron Fist. Okrem 66-ročného speváka a basgitaristu Lemmyho Kilmistra patria do kapely aj Phil „Wizzö“ Campbell (gitara, vokály) a Mikkey Dee (bicie nástroje). V tejto zostave sa formácia vlani predstavila aj na rakúskom festivale Nova Rock neďaleko Bratislavy. Motörhead sa v rebríčku 100 najlepších hardrockových interpretov histórie podľa televízie VH1 umiestnili na 26. priečke.

Stone Sour vznikli v roku 1992 v Iowe, no po piatich rokoch koncertovania sa v roku 1997 rozpadli. Opäť sa dali dokopy v roku 2002. Odvtedy tvoria základnú zostavu kapely členovia formácie Slipknot Corey Taylor (spev, gitara) a Jim Root (rytmická gitara) a tiež Josh Rand (gitara). Od roku 2006 je súčasťou formácie aj Roy Mayorga (bicie nástroje), ktorý nahradil Joela Ekmana. Ďalším členom kapely bol basgitarista Shawn Economaki, no ten jej zostavu vlani v apríli z osobných dôvodov opustil. Stone Sour majú na konte štyri štúdiové albumy – Stone Sour (2002), Come What(ever) May (2006), Audio Secrecy (2010) a House of Gold & Bones – Part 1 (2012) – a taktiež živák Live in Moscow (2007). Na celom svete predala viac ako 80 miliónov albumov a je jednou z najvýznamnejších skupín v dejinách rockovej hudby.

Eisbrecher je nemecká elektro-industrial-metalová kapela, na čele ktorej stojí dvojica Alexander Wesselsky a Noel Pix. Koncertné vystúpenia charakterizujú militantné odevy členov kapely, ako aj texty o chlade, mraze a cestovaní loďou. Festival See Rock 2013 sa bude konať v rekreačnej lokalite Schwarzlsee neďaleko mesta Graz. Areál je vzdialený zhruba 250 km od Bratislavy. V minulosti sa na tomto mieste konali koncerty Roxette, Joe Cocker, David Guetta, ale aj festival Urban Art Froms 2012.

Vstupenky:

Permanentka sa dá kúpiť za 91,40 eura, VIP permanentka za 226,40 eura. K dispozícii sú aj jednodňové lístky, najlacnejšie stoja 64,40 eura. Lokalita Schwarzlsee je od Bratislavy vzdialená asi 250 kilometrov.

http://www.eventim.sk/sk/vstupenky/seerock-festival-2013-unterpremstattengraz-schwarzl-freizeitzentrum-295285/event.html#

Facebook event:

https://www.facebook.com/events/374662209290477/

zdroj: Tomáš Holetz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky