Cibula FestNovinkyKam na koncert?Festivaly

IMT Smile mieri na Cibula Fest 2015

Najväčší česko – slovenský open air festival Cibula Fest sa rozrástol o ďalšie zvučné meno. Po avizovaných headlineroch ako Wanastowy Vjeci, Arakaine s Luckou Bílou, Walda Gangu, Zóne A a ďalších kapelách, oznámili organizátori ďalšie zvučné mená. Do programu festivalu, ktorý sa bude konať v termíne 23. – 25. 7. 2015 na letisku v Holíči, pribudla jedna z najpopulárnejších slovenských kapiel IMT Smile, ale tiež Rytmus a švédska metalová hviezda Mats Léven, ktorý vystúpi s kapelou Tristana či taliansky Temperance.

Kvalitný menoslov kapiel však ešte stále nie je kompletný. „Program sme sa snažili poskladať tak, aby bol atraktívny pre všetkých a teší nás, že v ňom bude aj jedna z najúspešnejších slovenských kapiel za posledných takmer 20 rokov. Tým však nekončíme, už čoskoro oznámime aj posledného headlinera Cibula Festu,“ prezradil organizátor festivalu Vladimír Chrenka. Celkovo na Cibula Feste vystúpi viac ako 50 interpretov a časť z nich bude aj súčasťou charitatívneho podtextu festivalu. Priestor totiž dostanú aj hendikepovaní umelci ako skupina z telesne postihnutých študentov The Tap Tap, rapujúci vozíčkar Bekim či nevidiaci raperi NH6. „Sme si vedomí toho, že takíto umelci nedostávajú toľko možností prezentácie na veľkých festivaloch, a preto sme sa rozhodli dať im priestor na Cibula Feste, aby mohli ľudí presvedčiť, že aj oni vedia robiť kvalitnú hudbu,“ povedal Chrenka.

lucie - arakain_promo fotoMožnosť prezentácie dostanú aj mladé kapely v rámci projektu Rocková maturita, do ktorej sa môžu nádejné skupiny prihlasovať až do 12. júna a na Cibula Feste vystúpi na pódium až 16 z nich. 8 najlepších potom postúpi do finálového kola, ktoré sa bude konať v novembri. Predsedom poroty bude slovenská legenda gitarového umenia Juraj Kupec. Okrem hudobnej produkcie sa môžu návštevníci festivalu, ktorých si ročne nájde do Holíča cestu viac ako 10-tisíc, tešiť aj na ďalšie sprievodné podujatia ako westernové mestečko, športové aktivity, súťaže o ceny a na veľa aktivít súvisiacich s cibuľou.

Viac na www.cibulafest.eu. Vstupenky na Cibula Fest 2015 je možné zakúpiť v sieti Predpredaj.sk

zdroj: Dodo Mikláš

foto: Cibula Fest

Prečítajte si

Comments are closed.