NovinkyFestivalyTopfest

Hviezdny Axl Rose: Takto bude vyzerať jeho šatňa v Piešťanoch!

Status legendy si užívajú. Guns N´ Roses, ktorí 13. júla vystúpia na Slovensku, zavalili organizátorov hŕbou požiadaviek. Najnáročnejší je samozrejme líder skupiny Axl Rose! V blízkosti jeho šatne na Letisku Piešťany bude nachystaná aj malá telocvičňa!

Od teploty v miestnosti až po druh toaletného papiera – takto podrobne opisuje samostatnú šatňu lídra Guns N´ Roses Axla Rosea vyše 50 stranový manuál, ktorí nedávno dostali slovenskí organizátori. Tí tak do 13. júla, kedy sa na letisku v Piešťanoch uskutoční koncert americkej hardrockovej legendy, majú čo robiť. Okrem hviezdnych manierov hudobníkov navyše čelia aj zložitým riešeniam v oblasti bezpečnosti a cateringu.

Dôležitosť splnenia všetkých požiadaviek si pritom organizačný tím plne uvedomuje, náladu 50-ročného Rosea totiž dokáže pokaziť aj úplná maličkosť. „Podľa pokynov manažmentu dostane samostatnú miestnosť s kúpeľnou, toaletou, pohovkami, stolíkmi, čiernou plentou a šiestimi tlmiacimi svetlami,“ priblížil Miroslav Brondoš, jeden z organizátorov koncertu. Zoznam vybavenia šatne hovorí aj o „peknom toaletnom papieri“, šiestich baleniach vreckoviek a hlavne veľkom množstve presne špecifikovaných jedál a nápojov. Do miestnosti klimatizovanej na 22 stupňov sa má pritom pohodlne zmestiť osem ľudí a chýbať v nej nebude 36 čerstvo narezaných bielych a červených ruží zmiešaných vo váze z číreho skla.

V blízkosti jeho šatne bude potrebné nachystať dokonca šatňu – telocvičňu! „Je to pravda – prinesú si vraj 3 telocvičné zariadenia, takže máme pre Axla nachystať aj malú telocvičňu…“ dodal Brondoš.

Okrem Roseovej šatne sa pre vzácnych hostí a ich produkčný tím pripravujú dve kancelárie, ako aj ďalších deväť miestností vrátane „odpočinkovej“ či separátnej obliekarne.

Guns N´ Roses vyžadujú aj profesionálneho chiropraktika, masérku, ladiča klavírov a tiež skúseného lekára prítomného od začiatku stavby pódia až po odchod posledného kamiónu… Počas celej šou majú byť pre členov skupiny pripravené aj štyri samoobslužné kyslíkové prístroje.

Američania do Piešťan mieria s desiatimi kamiónmi a šiestimi autobusmi. Pre kompletnú výpravu si objednali 85 večerí. So stavbou pódia a riešením technických otázok im bude asistovať približne 70-členný tím. K dispozícii im budú nepretržite aj štyria poslíčkovia a početná ochranka. Očakáva sa, že ich premiérové vystúpenie na Slovensku pod holým nebom na letisku v Piešťanoch si nenechajú ujsť tisíce fanúšikov. Najlacnejšie vstupenky v širokom okolí začínajú už na hodnote 20 eur a predávajú sa v piatich kategóriách v sieti Ticketportal.

zdroj: Ján Kakaščík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky