NovinkyKam na koncert?Festivaly

Hodonínska kultúrna scéna ožije metalovým festivalom Slovácké rockování 2013

Tím mladých organizátorov z Hodonína a okolia sa rozhodol po dvojročnej pauze opäť prebrať k životu jednodňový open-air festival Slovácké rockování. Tento hudobný festival, ktorý ponúkne prehľad rôznych štýlov metalu v podaní výberu nielen českých kapiel, sa uskutoční v Hodoníne dňa 24. 8. 2013 v areáli bývalého vodného cvičiska za hodonínským cintorínom. Areál sa návštevníkom otvorí o 14:00, okrem dobrej hudby bude pripravené aj občerstvenie, parkovanie priamo pri areáli, úschovňa bicyklov alebo oddychová zóna s možnosťou prespania. Vstup na akciu je 120 Kč v predpredaji a 170 Kč na mieste, predpredaj vstupeniek bude prebiehať aj na webe www.slovackerockovani.cz

Po dvojročnej pauze sa vracia do Hodonína vítané oživenie kultúry v podobe metalového festivalu Slovácké rockování 2013. Tento open-air festival sa bude konať 24. 8. 2013 v areáli bývalého vodného cvičiska za cintorínom v Hodoníne. Cieľom nie je len priniesť do Hodonína špičky nielen českej metalovej hudby, ale aj otestovať areál, v ktorom usporiadatelia vidia potenciál, a ktorý by do budúcnosti mohol slúžiť aj k viacdennému festivalu. Táto vízia je veľmi lákavá, pretože Hodoníne nateraz chýba festival väčších rozmerov. Za organizátorov sa k plánu vyjadrila Aneta Krejsová: „Mohli by sme do Hodonína priviezť kapely tých skutočne najzvučnejších mien. Takáto akcia by nepochybne pomohla nielen kultúrnemu vyžitiu mladých obyvateľov Hodonína, ale tiež podstatne zvýšila turistický ruch v Hodoníne. Veď na veľké festivaly tohto typu jazdí v Českej republike 10 až 20 tisíc ľudí. „

Tohtoročný ročník je teda akousi prípravou a snahou spoznať pre i proti tohto nádejného areálu. To, že ide o akýsi pokus, však rozhodne neznamená, že by bol tento ročník nejako ochudobnený. Ako hovoria organizátori, aj za cenu zvýšenia rozpočtu pozvali do Hodonína kvalitné kapely a fanúšikovia sa určite majú na čo tešiť. Okrem dobrej hudby samozrejme návštevníkov čakajú tradičné festivalové atrakcie ako je dobré jedlo a pitie, novo tiež priestor pre stanovanie a úschovňa bicyklov, priestor tiež ponúka možnosť parkovania priamo pri areáli.

„Vstupné sme sa pokúsili nastaviť prijateľné pre širokú vrstvu verejnosti, pretože naším cieľom je predovšetkým upozorniť na nový areál ako miesto konania kultúrnych podujatí a zvyknúť ľudí toto miesto navštevovať,“ povedala Krejsová k cene vstupeniek, ktorá je 170 Kč na mieste a 120 Kč v predpredaji, ktorý sa uskutoční napríklad v DK Hodonín alebo v predajni hudobných nástrojov Jedlička v Hodoníne, tak aj na webe, kde bude možné využiť bezhotovostné platby.

Myšlienka festivalu Slovácké rockování sa zrodila v roku 2010, kedy tiež prebehol prvý ročník v areáli U Červených domčekov blízko ZOO Hodonín. Vystúpili tu české kapely, predovšetkým z Juhomoravského kraja. Akcia prebehla úspešne a bez sťažností okolia, aj cez to že sa areál nachádza blízko obytných štvrtí. Návštevnosť bola asi 500 ľudí a výťažok z akcie 15 400 Kč bol organizačným tímom venovaný Nemocnici TGM Hodonín. V nasledujúcich rokoch bohužiaľ nebola situácia priaznivá pre konanie podobných akcií, a tak sa tím zišiel opäť až tento rok, aby oživil tradíciu festivalu a priniesol nové ambície v posunutí latky úspešnosti celého festivalu. Možno teda očakávať, že tento ročník sa posunie zase o kus ďalej vzhľadom k pozvaniu i zahraničných klientov a ďalšie plánované ročníky sa rozrastú programom aj na viac dní.

Potvrdené kapely:

Aequilibrium

Annoying Dust

Ascendancy

Depresy (SK)

Desire for sorrow

Douxis morte

Endless main (SK)

Pathfinder ( PL)

Tezaura

Viac informácií nájdete na www.slovackerockovani.cz

zdroj: www.slovackerockovani.cz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky