NovinkyKam na koncert?FestivalyUprising

Hlavnou hviezdou festivalu Uprising bude kapela UB40

Bratislavské Zlaté piesky čaká tento rok v auguste vzácna návšteva. Na ôsmy ročník festivalu Uprising príde legendárna britská reggae kapela UB40 so svojimi hitmy ako “Red Red Wine”, “Kingston Town”, “Higher Ground”, “Can’t Help Falling In Love”, “I Got You Babe” či “Baby Come Back”. Viac ako 70 miliónov predaných nosičov z nich robí najúspešnejšiu reggae kapelu na svete.

UB40 pôsobia na scéne už takmer štyridsať rokov, počas ktorých vypredali nespočet koncertov, nahrali kvantum hitov a stali sa najznámejším šíriteľom reggae v Európe. Kamarátov z Bristolu spojila spoločná láska k jamajskej reggae hudbe už v 1978-mom. Väčšina ich nahrávok je ovplyvnená reggae a ska zo 60-tych rokov, ktoré vytvorili v jedinečnom štýle s veľkým vplyvom psychadelickej hudby, rock and rollu či dubu. V repertoári majú 36 albumov, 4 nominácie na Grammy, pričom vyše 50 ich singlov skončilo aj v britskej a americkej hitparáde. UB40 patria k najslávnejším reggae kapelám s väčším počtom predaných nahrávok ako samotný kráľ reggae, Bob Marley.

UB40-02V začiatkoch sa venovali najmä tematike sociálnych problémov, ako sú rasizmus a nezamestanosť, z čoho je odvodený aj ich názov (v tých časoch sa zavádzala podpora pre nezamestnaných, UB 40 -unemployed benefits- bolo tlačivo pre žiadosť o podporu v nezamestnanosti). Zahviezdili už ich prvým, dnes už platinovým, albumom „Signing Off“, ktorý sa v rebríčkoch držal 71 týždnov.

Ich svetoznáme a nesmrteľné hity si prídite vychutnať na bratislavské Zlaté piesky na ôsmy ročník Uprising Reggae Festivalu, ktorý sa koná 21. a 22. augusta 2015. Medzi ďalšie hviezdy podujatia tento rok patria Bunny Wailer, Matisyahu, Anthony B, Chuck Fenda, Beardyman, Shy Fx, Dope D.O.D. alebo Mad Professor & Earl 16. V predaji sú oddnes už aj VIP lístky, s ktorými máte možnosť stretnúť sa s niektorými hviezdami osobne a vychutnať si festival v luxusnej súkromnej zóne s mnohými výhodami. Lístky a všetky potrebné informácie nájdete na stránke festivalu www.uprising.sk.

Pre viac info:

www.fb.com/uprisingreggaefestival

www.uprising.sk

UB40 na youtube:

UB40 – Red Red Wine — https://youtu.be/zXt56MB-3vc

UB40 – Can’t Help Falling In Love — https://youtu.be/Ajp0Uaw4rqo

UB40 – I Got You Babe — https://youtu.be/2aP4GaAruws

zdroj: Silvia Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky