NovinkyKam na koncert?FestivalyUprising

Hip-hopová smršť na Uprisingu: KRS-One a výber toho najlepšieho od nás

Na siedmom ročníku festivalu Uprising sa ako jeden z headlinerov v slovenskej premiére predstaví legendárny americký rapper KRS-One. Naozajstná legenda svojho žánru odohrá na Uprisingu svoje nesmrteľné hity a všetkým ukáže, prečo je považovaný za jednu z najvýznamnejších postáv hip-hopu.

KRS-One, často právom prezývaný Učiteľ (The Teacha), vydal v roku 1993 album Return Of The Boombap, ktorý mnoho poslucháčov, kritikov, ale aj interpretov považuje za jeden z najlepších v celej histórii hip-hopu. Do dnešného dňa udržuje vysoký štandard a kvalitu svojich albumov a aj po 30 rokoch na scéne dáva nezabudnuteľné a našlapané koncerty. KRS-One, vlastným menom Lawrence Krisna Parker, pochádza z newyorského Bronxu a svoju kariéru začínal v skupine Boogie Down Productions, s ktorou vydal celkovo päť úspešných štúdioviek. Po vydaní posledného albumu sa táto formácia rozpadla a KRS-One začal pôsobiť ako sólový interpret. Odvtedy vydal už jedenásť sólových albumov a tiež päť spoločných albumov s interpretmi ako Marley Marl, Buckshot alebo True Master. Medzi jeho najznámejšie hity patria skladby ako „Outta Here„, „Sound Of Da Police„, „South Bronx„, „MC’s Act Like They Don’t Know„, „The Bridge Is Over„, „Represent The Real Hip Hop“ či „Step Into A World (Rapture’s Delight)„.

Na Uprisingu opäť nebude chýbať ani silná reprezentácia z domácej hip-hop scény. Na bratislavských Zlatých pieskoch vystúpia v dňoch 22. a 23.augusta aj Boyband, Vec & Škrupo, Tono S. & Beyuz, Bekim, James Cole, alebo Moja Reč so svojim Komplot bandom. Česko-slovenskí rapperi doplnia hviezdu zostavu mien ako Shaggy, Jimmy Cliff, The Skatalites, Dub Fx, Collie Buddz, či Chronixx.

Okrem bežných permanentiek sú v predaji aj VIP lístky, ktoré okrem neobmedzeného konzumu prinášajú rôzne výhody a robia zážitok z festivalu komfortnejším. Spolu s ďalšími dôležitými informáciami ich nájdete na vynovenej domovskej stránke festivalu www.uprising.sk.

Pre viac info sleduj:

http://www.uprising.sk

http://www.fb.com/uprisingreggaefestival

http://instagram.com/uprising_festival

Youtube

KRS-One – Outta Here — http://youtu.be/eeeAKHmxPQ0

KRS-One – Sound Of Da Police — http://youtu.be/-jcojxeMibA

KRS-One – MC’s Act Like They Don’t Know — http://youtu.be/xnI8JEW7Ty4

zdroj: Silvia Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky