NovinkyKam na koncert?FestivalyTopfest

Headlinerom Topfestu aj nemecká legenda Helloween!

Ďalším potvrdením účinkujúcim na jedenástom ročníku najväčšieho rockového open air festivalu na Slovensku je nemecká skupina Helloween, ktorá je na scéne už 30 rokov.

Organizátori hudobného festivalu Topfest, ktorý v dňoch 26. – 28. júna prichýli letisko v Piešťanoch, poznajú meno ďalšieho zahraničného hosťa. Zoznam účinkujúcich doplní nemecká power metalová formácia Helloween. Skupina, ktorá si popularitu u fanúšikov tvrdšej muziky buduje od polovice 80. rokov, vystúpi v druhý deň festivalu. Helloween vytvorí silný dvojblok so slovenskou stálicou Team a svoju šou rozbalí tesne pred ňou.

Úspešní Nemci, ktorí patria k významným predstaviteľom metalu na európskej scéne, majú na konte už 14 štúdiových albumov. V začiatkoch prerazili nahrávkou Keeper of the Seven Keys, ktorá sa zakrátko dočkala druhého dielu s rovnakým názvom a označením Part 2.

V histórii kapely sa vystriedalo 12 hudobníkov, gitarista Michael Weikath a basgitarista Markus Grosskopf sú členmi od vzniku formácie. Spevákom je Andi Deris, ďalším gitaristom Sascha Gerstner a bubeníkom, ktorý sa k zvyšku pridal v roku 2005, Daniel Löble. V súčasnej zostave hrá Helloween už deviaty rok, čo je najdlhší časový úsek s rovnakým zložením v histórii skupiny datujúcej sa od roku 1984.

Na skladaní piesní sa podieľajú prakticky všetci členovia skupiny okrem Löbleho, ostatný album Helloweenu Straight Out Of Hell vyšiel vlani v januári a dočkal sa výrazne pozitívnej odozvy. K singlom Nabataea a Waiting For The Thunder už boli nakrútené aj videoklipy, pričom ten druhý sa vyrábal počas marcového koncertu skupiny v Bratislave. S aktuálnym albumom absolvovali vyznávači power metalu v minulom roku veľké celosvetové turné, v rámci ktorého zahrali aj v Guatamele či Japonsku a nevynechali ani mesto svojho pôvodu Hamburg.

Jedným z prvých potvrdených účinkovaní legendárnej kapely v tomto roku je práve vystúpenie na Topfeste. Okrem Helloweenu sa návštevníci festivalu môžu tešiť aj na skupiny Thirty Seconds To Mars, Sabaton, Kabát, Team či Horkýže Slíže. Na 11. ročníku sa predstavia aj Tomáš Klus, Mandrage, Zóna A, Desmod, Heľenine oči, Zuzana Smatanová a množstvo ďalších interpretov, ktorých menoslov sa bude ešte dopĺňať.

Trojdňové permanentky na Topfest 2014 sú naďalej v predpredaji v sieti Ticketportal, k dispozícii je stále aj niekoľko posledných VIP vstupeniek. Záujemcovia si môžu na webe usporiadateľskej agentúry Duna rezervovať v prípade záujmu aj jednodňové vstupenky, ktoré sa do predaja dostanú v ďalšej fáze.

zdroj: Ján Kakaščík

foto: Martin Hausler

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky