NovinkyKam na koncert?Festivaly

GENIÁLNY BUBENÍK MARTIN VALIHORA: V OKTÓBRI NA PÓDIU S MEZZOFORTE, V NOVEMBRI S VIVIAN SESSOMS A AVISHAI COHEN TRIOM!

Skutoční hudobní fajnšmekri si túto jeseň na Slovensku naozaj prídu na svoje! Už začiatkom októbra sa v Košiciach predstaví náš fenomenálny bubeník Martin Valihora na jednom pódiu s legendou MEZZOFORTE. O mesiac na to, začiatkom novembra bude zase v Bratislave zdieľať spoločné javisko s jazzovou ikonou Avishai Cohen Trio a americkou speváčkou Vivian Sessoms v rámci svojho ONE DAY JAZZ FESTIVALU.

Ak sa môžeme na Slovensku popýšiť skutočným domácim jazzovým fenoménom, jedným z nich je bez pochýb bubeník Martin Valihora, ktorý už roky dvíha úroveň slovenskej jazzovej scény nielen svojimi vlastnými vystúpeniami, ale i prostredníctvom koncertov svetových i domácich hviezd, ktoré sám organizuje. Inak tomu nie je ani túto jeseň. Už tento víkend sa totiž Martin predstaví na jednom pódiu v Košiciach po boku hudobnej legendy Mezzoforte. O mesiac na to zase zahviezdi za bicími v rámci večera, kedy v Bratislave vystúpi ikona jazzového sveta Avishai Cohen Trio i americká speváčka Vivian Sessoms.

Avishai CohenIslandská fusion kapela Mezzoforte sa v októbri udomácni na dva dni v Košiciach. Prvý deň vystúpi v rámci Medzinárodného jazzového festivalu v klube GeS a na druhý deň má sólový koncert v tom istom klube. Islandská skupina Mezzoforte už viac ako 30 rokov prináša fanúšikom z celého sveta jedinečnú zmes jazzu a funku. Ich hit z roku 1983 Garden Party z nich urobil najznámejšiu jazzfunkovú ikonu v histórii. Touto skladbou zabodovali aj v popových hitparádach a získali si ohromujúci celosvetový úspech. Práve táto legenda sa predstaví 4. a 5. októbra 2014 v klube GeS v Košiciach. Navyše aj s prekvapením – po oba dni bude hrať legendárnej formácii za bicími náš Martin Valihora, ktorý tak nahradí svojho chorého kolegu…

Aby však neprišli skrátka ani Martinovi fanúšikovia na západnom Slovensku, už 7. novembra rozbalí svoje fenomenálne bubenícke umenie vo Veľkej sále bratislavského Istropolisu v rámci svojho festivalu ONE DAY JAZZ FEST, ktorý sa vracia už po druhýkrát v tomto roku. Ako inak, opäť s unikátnou hudobnou lahôdkou pre milovníkov tej najlepšej hudby. Po uznávanom americkom bubeníkovi Chrisovi Daveovi, ktorý zahviezdil ako headliner jarného ONE DAY JAZZ FESTIVALU, si to v novembri namieri na Slovensko ďalšia jazzová osobnosť. Headlinerom nadchádzajúceho ONE DAY JAZZ FESTIVALU je svetová jazzová ikona, charizmatický kontrabasista, basgitarista, spevák a skladateľ v jednej osobe AVISHAI COHEN so svojím projektom AVISHAI COHEN TRIO, ktoré aktuálne zbiera neutíchajúce ovácie po celom svete. Objav legendárneho jazzového klaviristu Chicka Coreu má na konte nahrávanie i vystupovanie s hviezdami ako Bobby McFerrin, Roy Hargrove, Herbie Hancock, Alicia Keys či s Londýnskym a Izraelským filharmonickým orchestrom. „Avishai Cohen je jedným z umelcov, ktorých som chcel pozvať na festival už dávno. Je to jeden unikátny virtuóz a spevák, ktorého melodika a lyrika v kompozíciách sprístupňuje jazz aj širšiemu publiku,“ hodnotí Martin Valihora. „Mal som tú česť zdieľať spoločné pódium s Avishaiom v New Yorskom Blue Note, kde sme niekoľkokrát hrali spoločné koncerty s Hiromi, a je to naozaj veľká strhujúca jazda, vidieť ho v akcii,“ dodáva Martin, ktorého pozvanie na Slovensko pred Avishaiom prijali hviezdy ako Chris Dave, Chaka Khan, George Duke, Jan Garbarek, Frank McComb a mnohí ďalší.

Avishai_Cohen-571Ako ďalší exkluzívny zahraničný hosť sa 7. novembra vo Veľkej sále bratislavského ISTROPOLISU predstaví tiež dychberúca americká speváčka VIVIAN SESSOMS, ktorú preslávila spolupráca s Joe Cockerom i s legendami ako Michael Jackson, Stevie Wonder, Sinead O Connor, Pink a mnohými ďalšími. Slovenskú jazzovú scénu bude v rámci line-upu reprezentovať MARTIN VALIHORA GROUP v zložení slovenských aj medzinárodných hudobníkov. O hudobný support bratislavskej šou sa postará tiež zoskupenie mladých muzikantov zo žilinského konzervatória DARKNESS POSITIVE QUINTET.

Vstupenky na koncert sú v predaji exkluzívne iba v sieti Ticketportal.sk: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19324.

ONE DAY JAZZ FEST 2014/ LINE-UP:

07.11.2014 – ISTROPOLIS, Bratislava – Veľká Sála

Open Door 18:00

Start 19:30

LINE-UP KONCERTU:

Avishai Cohen Trio (IL)

Vivian Sessoms (USA)

Martin Valihora Group (SK)

Darkness Positive Quintet (SK)

Avishai Cohen Trio (IL):

Avishai Cohen – bass, vocals

Nitai Hershkovits – piano

Daniel Dor – drums

FOTO: ZDENKO HANOUT, ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky