NovinkyFestivalyNovarock

Festival Nova Rock prinesie Kiss, Volbeat, Him aj Rammstein!

NICKELSDORF – Legendárni KISS spolu s kapelami Volbeat, Him, Within Temptation, Airbourne, Bring me the Horizon, Parkway Drive, Coal Chamber či Heavens Basement tvoria prvú veľkú várku ohlásených účinkujúcich na festivale Nova Rock 2013. Spolu s dávnejšie ohláseným vystúpením hviezdnej partie Rammstein sa tak na víkend 14. až 16. júna už teraz črtá opäť silná zostava! Permanentky sa v sieti Eventim.sk predávajú za 143 eur, VIP vstupenka sa dá kúpiť za 228 eur. K dispozícii sú opäť aj klasické a VIP permanentky pre ľudí s karavanmi. Denná kapacita festivalu, ktorý sa koná len 40 kilometrov od Bratislavy, je zhruba 55-tisíc ľudí. Najväčší rakúsky hudobný festival Nova Rock sa koná v prírodnom areáli Pannonia Fields II blízko dediny Nickelsdorf.

Priekopníci dych vyrážajúcej javiskovej šou KISS odštartovali svoju hviezdnu dráhu v roku 1973 v New Yorku. Vo svetle ich nesmrteľného hitu I Was Made For Lovin´ You sa v roku 2013 opäť vydávajú na koncerty a grandiózne divadlo sa tak opäť dostane blízko Slovenska. Po dvoch rokoch sa na pódium pri Nickelsdorfe vrátia aj dánski rockeri Volbeat zaujímavo mixujúci rock’n’roll s metalom a „presleyovským“ hlasovým prejavom speváka. Ville Valo na čele fínskej bandy Him zasa prinesie do rakúskych zemí trochu severskej atmosféry. V ďalšom slede nebudú chýbať ani Within Temptation, Airbourne, Bring me the Horizon, Parkway Drive, Coal Chamber či britský objav Heavens Basement. Na čele rebríčka účinkujúcich už dávnejšie svieti meno jednej z hlavných hviezd Nova Rocku – nemeckej kapely Rammstein.

Na ostatnom ročníku Nova Rocku vystúpili v pozícii headlinerov formácie Linkin Park, Die Toten Hosen či Metallica. Okrem spomenutých kapiel sa na festivale predstavili napríklad aj Rise Against, The Offspring, Everlast, Kasabian, Dimmu Borgir, Cypress Hill, Machine Head, Billy Talent, Limp Bizkit, Corey Taylor, Evanescence, Nightwish alebo Slayer. Najväčší rakúsky festiva bol prehliadkou svetovej rockovej scény aj v roku 2011. Vtedy na ňom okrem iných vystúpili aj Linkin Park, Iron Maiden, Volbeat, System of a Down, Korn, Motörhead, Thirty Seconds to Mars, Guano Apes, The Darkness, Flogging Molly, Alter Bridge, 3 Doors Down, Pendulum, Cavalera Conspiracy, Social Distortion, Plain White T’s alebo In Flames. Počas prvých šiestich ročníkov sa na Nova Rocku predstavili napríklad Rammstein, Green Day, Placebo, Pearl Jam, Slipknot, Rage Against The Machine, The Smashing Pumpkins, Judas Priest, The Verve, Faith No More, Nine Inch Nails, The Killers, Disturbed, Chris Cornell, Staind, Alice in Chains, Stone Temple Pilots, The Prodigy, Guns N‘ Roses, Kaiser Chiefs, Mastodon, Incubus, Bullet for My Valentine, Chickenfoot, Kid Rock, Machine Head, NOFX či Massive Attack.

Vstupenky:

http://www.eventim.sk/sk/vstupenky/nova-rock-2013-nickelsdorfbgld-pannonia-fields-ii-432060/performance.html

Facebook event:

https://www.facebook.com/events/281953551911182/

zdroj: Tomáš Holetz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky