NovinkyFestivalyNovarock

Festival Nova Rock ponúka najvernejším výhodné vstupné

NICKELSDORF – Najväčší rakúsky hudobný festival Nova Rock, ktorý sa každoročne koná v prírodnom areáli Pannonia Fields II blízko dedinky Nickelsdorf, odštartoval predpredaj vstupeniek. Permanentky s označením “Early Bird” sa v sieti Eventim.sk predávajú za 127,50 eura, VIP vstupenka sa dá kúpiť za 203,40 eura. K dispozícii sú opäť aj klasické a VIP permanentky pre ľudí s karavanmi. Zvýhodnená cena permanentiek platí len pre najrýchlejších a bude sa zvyšovať. Denná kapacita festivalu, ktorý sa koná len 40 kilometrov od Bratislavy, je zhruba 55-tisíc ľudí. Deviaty ročník podujatia sa uskutoční 14. až 16. júna 2013 (piatok až nedeľa).

Na Nova Rocku tento rok v júni vystúpili v pozícii headlinerov formácie Linkin Park, Die Toten Hosen a Metallica, pre ktorú to bolo už tretie vystúpenie na tomto podujatí. Tento rok bol jej program venovaný najmä eponymnej nahrávke z roku 1991, známej ako The Black Album. Kalifornská kapela z nej zahrala všetkých 11 skladieb a to v obrátenom poradí. Okrem spomenutých kapiel sa na festivale predstavili napríklad aj Rise Against, The Offspring, Everlast, Kasabian, Dimmu Borgir, Cypress Hill, Machine Head, Billy Talent, Limp Bizkit, Corey Taylor, Evanescence, Nightwish alebo Slayer. Najväčší rakúsky festiva bol prehliadkou svetovej rockovej scény aj v roku 2011. Vtedy na ňom okrem iných vystúpili aj Linkin Park, Iron Maiden, Volbeat, System of a Down, Korn, Motörhead, Thirty Seconds to Mars, Guano Apes, The Darkness, Flogging Molly, Alter Bridge, 3 Doors Down, Pendulum, Cavalera Conspiracy, Social Distortion, Plain White T’s alebo In Flames.

Počas prvých šiestich ročníkov sa na Nova Rocku predstavili napríklad Rammstein, Green Day, Placebo, Pearl Jam, Slipknot, Rage Against The Machine, The Smashing Pumpkins, Judas Priest, The Verve, Faith No More, Nine Inch Nails, The Killers, Disturbed, Chris Cornell, Staind, Alice in Chains, Stone Temple Pilots, The Prodigy, Guns N‘ Roses, Kaiser Chiefs, Mastodon, Incubus, Bullet for My Valentine, Chickenfoot, Kid Rock, Machine Head, NOFX či Massive Attack.

Vstupenky:

http://www.eventim.sk/sk/vstupenky/nova-rock-2013-nickelsdorfbgld-pannonia-fields-ii-432060/performance.html

Facebook event:

https://www.facebook.com/events/281953551911182/

zdroj: Tomáš Holetz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky