Mighty SoundsNovinkyKam na koncert?Festivaly

Festival Mighty Sounds dosiahol úspech u Najvyššieho právneho súdu

Významný úspech zaznamenali usporiadatelia festivalu Mighty Sounds pred konaním dvanásteho ročníka, ktorý sa uskutoční 22. – 24. júla 2016 v Tábore na letisku Čápův dvor. Najvyšší právny súd svojím rozsudkom zrušil rozsudok Krajského súdu v Českých Budějoviciach, ktorý sa týkal pokuty za prekročenie „hlukových limitov“ pri konania festivalu v roku 2012.

Organizátorom unikátneho žánrového festivalu Mighty Sounds boli od roku 2010, kedy sa presunul z Olší u Tábora na letisko Čápův dvor v Tábore, ukladané Krajskou hygienickou stanicou Juhočeského kraja (spadajúce pod Ministerstvo zdravotníctva ČR) pokuty v rádoch stoviek tisíc korún ročne. Dialo sa tak za porušovanie „hlukových limitov“ podľa zákona o ochrane verejného zdravia.

Najvyšší správny súd však tento rok na jar zrušil rozsudok Krajského súdu a konštatoval, že uloženie pokuty v roku 2012 bolo v rozpore s ústavným poriadkom. Organizátori Mighty Sounds oslavuje – podarilo sa im dokázať, že nariadenie vlády, ktorá zo zákona o ochrane verejného zdravia vychádzala, bola proti zdravému rozumu: predtým nastavené limity nebolo v žiadnom prípade pri hudobnej produkcii pod holým nebom možné dodržať. Tento rok tiež vstúpila do platnosti novela zákona, ktorá odteraz hudobné akcie pod holým nebom z nariadenia o hlukových limitoch vyníma.

Dvanásty ročník festivalu Mighty Sounds prebehne 22. – 24. júla 2016 v Tábore na letisku Čápův dvor, všetky informácie o programe, ktorý je v tejto chvíli už kompletné, a o predpredaji vstupeniek možno nájsť nawww.mightysounds.cz .

*MIGHTY SOUNDS vol. 12*

22. – 24. júla 2016

Tábor, letisko Čápův dvůr

To najlepšie z punku, punkrocku, rock‘n’rollu, reggae, hc, ska a rockabilly

http://www.mightysounds.cz/

https://www.facebook.com/mightysounds

https://twitter.com/MightySounds

zdroj: Markéta Štechová

Prečítajte si

Comments are closed.