NovinkyFestivalyFM4 Frequency

Festival FM4 Frequency prinesie už o dva týždne koncerty The Killers, The Cure, Placebo aj Korn!

SANKT PÖLTEN – Štyri dni zaplnené vystúpeniami vyše 100 umelcov na 7 scénach! Rakúsky festival FM4 Frequency predstaví 15. až 18. augusta absolútnu hudobnú špičku. V programe 12. ročníka rakúskeho hudobného festivalu svietia mená ako The Cure, Placebo, Korn, The Black Keys, The Killers, Noel Gallagher s kapelou High Flying Birds, Bloc Party, Paul Kalkbrenner či pesničkársky objav Ed Sheeran. Lokalita vzdialená len 150 kilometrov od Bratislavy je čoraz väčším lákadlom aj pre návštevníkov zo Slovenska, Česka a Maďarska.

FM4 Frequency je jeden z najvýznamnejších letných festivalov v Európe. Štvordňová akcia ponúka program ako cez deň tak aj v noci. Vďaka dômyselnému rozdeleniu na Day Park a Night Park sa scény navzájom nerušia. Areál sa rozkladá v priestoroch Green Park, v areáli VAZ. Bohatý hudobný program umocňujú aj sprievodné aktivity, ako napríklad kulinárska scéna s ochutnávkami svetových gastronomických špecialít. Chýbať nebudú ani výtvarné či divadelné performance. Najväčším lákadlom je však bezkonkurenčný hudobný program.

The Killers je štvorčlenná formácia známa hitmi ako Somebody Told Me, Mr. Brightside, When You Were Young či Human. Vznikla v roku 2001 v Las Vegas. The Killers majú na konte dve Brit Awards a sedem nominácií na Grammy. Doteraz celosvetovo predali vyše 15 miliónov albumov. Okrem „zabijakov“ sa hudobní fanúšikovia môžu tešiť na účasť britskej formácie Noel Gallagher’s High Flying Birds. Jej lídrom je starší z bratov Gallagherovcov, známych z už neexistujúcej skupiny Oasis. Tá sa rozpadla v roku 2009 po ostrých sporoch súrodencov.

Na zozname účinkujúcich žiari aj britská indie-rocková kapela Bloc Party, americká alternatívno-rocková formácia Wilco, nemecký elektronický hudobník Paul Kalkbrenner, americká pop-punková kapela Yellowcard, anglická indie-rocková trojica The Cribs a britský hudobník Ed Sheeran, ktorý minulý mesiac získal dve Brit Awards. Organizátori oznámili aj ďalšie mená ako Boy, The Minutes, Erol Alkan, Gesaffelstein, Koan Sound, Etnik, Disaszt, Dead Battery, Mumbai Science a Etepetete.

Na 12. ročníku podujatia, ktoré sa bude konať 16. až 18. augusta zahrá aj alternatívno-rocková formácia The Cure, kalifornská metalová skupina Korn, ktorá predstaví nový album The Path of Totality (2011) či anglická alternatívno-rocková kapela Placebo. Vystúpi aj americká rocková dvojica The Black Keys, anglická indie-popová dvojica The XX, škótska indie-rocková kapela Glasvegas a na Slovensku populárna trojčlenná skupina The Subways. Na zozname účinkujúcich je aj Kill It Kid, Fixers, post-hardcoreová skupina Enter Shikari, nemecké zoskupenia Beatsteaks a Sportfreunde Stiller, rakúska formácia Parov Stelar band, anglická popová skupiny Saint Etienne či belgický hudobník Milowa, známy hitom Ayo Technology. V nočnej časti festivalu vystúpia napríklad Modeselektor, Camo & Krooked, Benga, Andy C & MC GQ, Flux Pavilion, Zombie Nation, Modestep, Moguai či Magnetic Man a mnoho ďalších.

Permanentka na trojdňový FM4 Frequency festival stojí v predpredaji v sieti Eventim 136 eur. VIP vstupenka sa dá kúpiť za 220,50 eura. Denná kapacita areálu je 45-tisíc ľudí. Novinkou by mala byť zóna s divadlami a výtvarníkmi. Mimochodom, St. Pölten je od Bratislavy vzdialený len 150 kilometrov, približne 90 minút cesty autom. V cene vstupenky je aj Warm-Up day, čiže nultý deň pred začiatkom akcie.

Viac info:

http://www.frequency.at/

Presný denný program:

http://www.frequency.at/lineup/days

zdroj: Tomáš Holetz

foto: Petr Klapper

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky