LodenicaNovinkyKam na koncert?Festivaly

Emir Kusturica už leští súkromné lietadlo, na ktorom priletí na festival Lodenica do Piešťan!

Piešťany sa pripravujú na udalosť leta, už tento štvrtok sa tam začne festival Lodenica! Teší sa naň aj vášnivý Emir Kusturica, ktorý už leští svoje súkromné lietadlo. Pristane ním na piešťanskom letisku aj so svojim The No  Smoking Orchestra. Fanúšikov plánujú poriadne rozdivočiť! Okrem ohnivej balkánskej šou čaká návštevníkov aj škótska kapela Middle of the Road,  český Čechomor, Kamelot, bratia Nedvědovci a ďalší skvelí hudobníci. Festival sa začína vo štvrtok, no areál campingu Lodenica organizátori otvárajú dokonca už v stredu na pravé poludnie! Keďže Lodenica je dokonale rodinným podujatím, skvelý sprievodný program čaká aj na deti. Pripravená je farma Humanita Berta Betáka s westernovými scénkami a indiánskymi stanmi, škola country tancov, premietanie filmov o prírode aj trampolíny. Festival Lodenica v Piešťanoch sa začína vo štvrtok 25. a potrvá do soboty 27. augusta!

Záver festivalovej sezóny bude bombastický! Už tento štvrtok sa začína festival Lodenica v Piešťanoch, ktorý ponúkne vášnivé balkánske rytmy, to najlepšie z country a aj návrat švédskej legendy Middle of the Road na slovenské pódiá po 40-tich rokoch. Emir Kusturica už pripravuje svoje súkromné lietadlo, ktorým o pár dní pristane na piešťanskom letisku. Verí, že s The No Smoking Orchestra publikum doslova dostanú do varu.

Lodenica 1„Už skoro štvrťstoročie sa snažíme robiť ľuďom radosť a sľubujem, že aj v Piešťanoch to bude silné. Slovenské publikum je skvelé. Viete oceniť hudbu, ktorá má melancholický základ a ktorá je temperamentnou kombináciou hudby Južnej Ameriky a rómskych rytmov. Veľmi sa tešíme,“ vraví Emir Kusturica.

Lodenica sa začína vo štvrtok, no areál campingu otvára brány už v stredu na pravé poludnie. Návštevníkom bude k dispozícii až do nedele 14.00.

„Stanovanie v areáli Lodenice je bezplatné a zabezpečili sme aj komfortné parkovanie na vyhradenom parkovisku. Opäť vychádzame návštevníkom k dispozícii a pre tých, čo neprídu vlastným autom, sme zariadili aj kyvadlovú dopravu. Bude premávať od štvrtka 15.00 do nedeľného poludnia z a na autobusovú aj železničnú stanicu,“ vraví organizátor festivalu Dušan Drobný z agentúry Topfest.

cechomor_kapelaLodenica aj toho roku ponúka skvelý line-up. Okrem ohnivého Kusturicu a škótskych popových senioroch Middle of the Road vystúpi i Kamelot, bratia Nedvědovci, Ploštín punk, IMT Smile, Desmod, Alan Mikušek a ďalší skvelí hudobníci. Fantastický program čaká aj na deti.

„Už roky sú fanúšikovia zvyknutí, že Lodenica je dokonalý rodinný festival. Sme preto veľmi radi, že sa nám okrem hudobného programu opäť podarilo pripraviť aj   super program pre najmenších. Môžu sa tešiť na farmu Humanita Bertu Betáka s westernovými scénkami a indiánskymi stanmi, na školu country tancov, ale tiež na kráľovské mestečko s premietaním filmov o prírode, knižnicou a súťažami. Nafukovadlá a trampolíny sú úplnou samozrejmosťou. Som si istý, že v Piešťanoch sa tento víkend zabaví každý, kto chce,“ uzavrel Dušan Drobný

Festival Lodenica bude v Piešťanoch od 25. – 27. augusta. Program odštartuje vo štvrtok o 17.00 kapela Neznámi. Bohatý hudobný a sprievodný program je pripravený až do sobotnej neskorej noci. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti predpredaj.sk (http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/5111/lodenica-2016 ) a ticketportal.sk.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Agentúra Topfest

Prečítajte si

Comments are closed.