NovinkyDobrý FestivalKam na koncert?Festivaly

DOBRÝ FESTIVAL 2016 láka zaujímavými menami

Multižánrový prešovský hudobno-umelecký festival odhaľuje prvé mená z tohtoročného programu. V dňoch 17. – 18.6.2016 bude návštevníkom festivalu k dispozícii päť žánrových pódií, z ktorých zaznie metal, rock, drum ‚n‘ bass, house, folklór, ska, jazz, či pop. Zahrá česká black metalová legenda Törr, Kandráčovci aj Korben Dallas!

Minuloročný návrat na svoje domovské miesto – prírodné kúpalisko Delňa – bol pre DOBRÝ FESTIVAL krokom správnym smerom. Aj deviaty ročník sa bude konať na tomto kultovom prešovskom mieste, pričom na piatich pódiách už tradične zaznejú rôzne hudobné žánre. Medzi prvých potvrdených účinkujúcich patrí česká black metalová legenda TŐRR, ktorá s rôznymi obmenami funguje na česko-slovenskej hudobnej scéne už od roku 1977 a tento rok slávi veľký comeback aj s pôvodným zakladajúcim členom a spevákom Otom Herešom, zakladateľom kapely Alkehol. Folklór a ľudovú hudbu tento rok zastúpi Poddukelský Umelecký Ľudový Súbor – PUĽS, ktorý oslavuje už 60 rokov od svojho založenia, ako aj stále viac populárnejší Kandráčovci. Ľubo Petruška z domovskej kapely Chiki Liki tu-a bude mať na festivale pravdepodobne taký menší „hattrick“, keďže si okrem kapiel Satin Lead a Chiki liki tu-a zahrá aj s Korben Dallas. V programe tiež nemôžu chýbať ani Heľenine oči. DOBRÝ FESTIVAL je tiež známy tým, že dáva príležitosť začínajúcim kapelám predstaviť sa a nájsť si svoju fánúšikovskú základňu, a tak sa na festivale predstaví napríklad aj kapela ElevenHill, ktorá je nominovaná v rámci cien Rádia_FM Radio_Head Awards 2015, v kategórii objav roka.

Tancuchtivých návštevníkov potešia špičkoví Drum ‚n‘ bass DJ-ji, pričom medzi prvých potvrdených účinkujúcich patrí B-COMPLEX, DJ Olis Bakulu a prešovský Duall. Organizátori pripravujú niekoľko prekvapení a noviniek, ďalšie mená budú ešte pribúdať a budú postupne zverejňované na www.dobryfestival.sk. Vstupenky sú v predaji v sieti ticketportal.

zdroj: dobryfestival.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky