PohodaNovinkyFestivaly

DETSKÝ PARK S PROGRAMOM NA DVOCH PÓDIACH AJ SO ŠPECIÁLNYM KEMPINGOM PRE RODINY

Dve pódiá s nabitým programom budú k dispozícii nielen najmenším návštevníkom festivalu Bažant Pohoda 2012, ale aj ich rodičom, starým rodičom či inému sprievodu. Minulý rok sa festivalu zúčastnilo 855 registrovaných detí do 12 rokov, čím sa potvrdil rastúci trend záujmu celých rodín o podujatie. „Vážime si takýto záujem rodín, je pre nás dôkazom, že veria našim službám. Ale je to najmä obrovský prejav dôvery,“ hovorí Partnership Director festivalu Eva Dudašková, mama ročnej Júlie.

Súčasťou detského parku je totiž už tradične aj kemping pre rodiny s deťmi s prebalovacím pultom pre najmenších festivalovníkov, s umývarkou a toaletami, ktoré budú k dispozícii len ubytovaným, či možnosť nechať si postrážiť deti opatrovateľkami v detskom parku. Nebudú chýbať nafukovacie atrakcie, hrnčiarsky kruh, či maľovanie na použité spotrebiče, ktoré zabezpečí Envidom.

Jedným z najobľúbenejších programov pre deti bývajú vystúpenia detských folklórnych súborov, tentoraz prídu na letisko DFS Čečinka z bratislavskej Karlovej Vsi a domáci DFS Kornička. Trenčania okrem svojho vystúpenia pripravia aj cyklus Pastierske hry, v ktorom si s návštevníkmi zahrajú hry, aké sa deti hrávali kedysi dávno. Do minulosti zavedú deti aj členovia Súboru historického šermu Wagus, ktorí im ukážu a priučia šermiarskemu umeniu.

Vyučovať budú aj rómske deti z Občianskeho združenia Divé maky. Svojich rovesníkov naučia rómske pesničky aj rómske tance, aby si ich potom mohli spoločne zaspievať či zatancovať. Divadlo Dik, v ktorom hrajú deti z Divých makov, uvedie predstavenie Rómske zrkadlo, ktoré ozrejmí pôvod a kultúru Rómov.

Okrem tohto predstavenia vystúpia v detskom parku aj bratislavské Divadlo Agapé, ktoré má pripravené bábkové hry Nepatríme na smetiskoDúhový autobus, obľúbené pezinské Divadlo Piki zahrá svoju Rozkrávku, Harryteater bude vystupovať dokonca trikrát – zahrá rozprávku na chodúľoch Krotiteľ a Medveď a bábkové príbehy O ježibabe Klotilde a Havko a Mňauka. Nebude chýbať ani Divadlo Úsmev s predstavením Klauni v pekle, ale aj s koncertom, vychádzajúcim z pesničiek populárnej klauniády Veľkí herci malým deťom.

V detskom parku vystúpi aj špičková anglická steelbandová kapela Mangrove Steelband. Deti sa neskôr budú môcť naučiť sami bubnovať, známy perkusionista peruánskeho pôvodu Eddy Portella ich v rámci projektu Drum Circle naučí bubnovať na rôznych druhoch bubnov a perkusií.

Zastúpenie bude mať aj vážna hudba v podaní žiakov troch základných umeleckých škôl. ZUŠ Ľudovíta Rajtera z Bratislavy predstaví hudobnú rozprávku na motívy Saint-Exupéryho Malého princa, hrať bude aj súbor bicích nástrojov Subina pri ZUŠ Ladislava Stančeka z Prievidze a už tradične aj Komorný orchester ZUŠ Karola Pádivého z Trenčína, ktorý už patrí k itineráru detského parku na Bažant Pohode.

Prvýkrát sa bude na programe v detskom parku podieľať aj Nadácia pre deti Slovenska. Na jej workshopoch ukážu fundovaní školitelia deťom a mladým ľuďom ako manažovať svoje financie, rodičom poradia, ako urobiť internet bezpečný pre ich deti, alebo aké sú nové potreby detí na Slovensku. Dvojice dieťa – rodič (vidiaci a nevidiaci) si zase môžu spoločne vyskúšať Cestu dôvery a spoločne prekonávať prekážky na nej. Pre deti bude pripravené individuálne kreslenie so zameraním na  prejavy dôvery, rešpektu, pozorného počúvania v rodine či v škole.

Nadácia pre deti Slovenska predstaví aj najväčšiu medzinárodná robotická súťaž detí vo veku od 10 do 16 rokov First Lego League, kde si deti vyskúšajú zostrojenie programovateľných robotov.

A do detského parku možno, vlastne určite, príde aj kúzelník Talostan…

Samozrejme, na ostatných pódiach bude prebiehať lákavý úrogram aj pre rodičov, veď v Trenčíne vystúpia také ikony hudobného sveta ako Lou Reed, Public Enemy, Orbital, Kasabian, Elbow, The Kooks či Emiliana Torrini. Zastúpenie bude mať aj vážna hudba, keď bude okrem iného uvedené Liverpoolske oratórium Paula McCartneyho, nebudú chýbať divadlá, literárne čítačky či výuka tancov.

Festival Bažant Pohoda 2012 sa uskutoční od 5. do 7. júla na trenčianskom letisku. V súčasnosti je cena permanentky na všetky tri festivalové dni 85 eur, posledné dva ročníky bol festival vypredaný.

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.

zdroj: www.pohodafestival.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Pohoda