NovinkyKam na koncert?FestivalyRock For People

Borgore: po čertoch dobrý DJ a producent zo Svätej zeme nažhaví fanúškov na Rock for People

Izraelský producent a DJ Borgore s ľahkosťou žongluje medzi hudobnými štýlmi a mieša karty elektronickým hudobným puristom. 6. decembra v pražskom MeetFactory vystúpi v rámci pekelnej show s názvom Dubstep Lucipher Night, ktorá zároveň bude i warm-up party Rock for People 2014. Tu ovládne jedna z najdôležitejších (a tiež najkontroverznejších) postav súčasnej tanečnej a elektronickej scény.

Borgorov originálny štýl nie je zviazaný žiadnými tradičnými schémami. Na dubstepovom základe sa objavujú metalové i popové prvky. Muzikálnosť a tiež zmysel pre humor a iróniu mu dovoľujú obratne produkovať dráždivý koktejl plný energie, sex-appealu i nadhľadu. Jeho remixy a kooperácia siahajú od raperky M.I.A. cez Britney Spears po Metallicu či Bring Me the Horizon. Minulý rok sa vokálneho partu v tracku Decisions i hereckej účasti na videu ujala americká megastar, herečka a enfant terrible súčasnej popovej scény, speváčka Miley Cyrus. Tento rok Borgore zabodoval singlom a EP Wild Out s americkým raperom Waka Flocka Flame.

Warm Up Party Rock For People 2014 v MeetFactory 6. decembra odštartuje v 21 hodín. Vstupenky si je možné zaistiť v predpredaji na www.ticketsforpeople.cz, kde stoja 500 Kč. Na mieste budú k dostatiu vstupenky za 600 Kč. Ďalšou špecialitou večera je zahájenie predpredaja na tohtoročný Rock for People, ktorý sa v Hradci Králové uskutoční medzi 3. až 5. júlom 2014. Ceny vstupeniek začínajú na 1 190 Kč za vstupenky na meno, resp. 1 390 Kč za lístky bez určenia majiteľa.

Borgore-4_smallA pozor! Špeciálnu Mikulášsku nádielku ponúkajú usporiadatelia party společne s luxusným designovým 4* smíchovským hotelom Angelo. Noc s Borgorem si neďaleko MeetFactory môžu záujemcovia ešte natiahnuť a napríklad svojho obľúbenca stretnúť pri sytných raňajkách. Kolekcia dvoch vstupeniek a ubytovanie pre dve osoby v dvojposteľovej izbe 4* hotela s raňajkami je k dostatiu iba za 2 000 Kč! Viac informácií na www.rockforpeople.cz

Borgore, občianskym menom Asaf Borger, sa narodil v roku 1987 v Tel Avive. Začínal ako jazzman a tak bubeník izraelskej death metalovej kapely Shabira (už tu si je možné všimnúť podobnej „mladosti“ ako mal jeho žánrový kolega Skrillex). Na dubstep sa vrhl potom, čo počul v jednom z hipsterskych barov v Tel Avive niekoľko trackov Screama a Bengyho.

Svoj štýl nazýva gorestep, v skladbe Saturday Night sa mu prvý raz podarilo namiešať originálnu zmes rytmických vzorcov metalu a dubstepu. Po roztržke s bigotnejšou časťou dubstepovej scény založil vlastnú label a internetovú komunitu Buygore, jeho prvé dva počiny so sebe vlastnou dávkou irónie a humoru nazval Borgore Ruined Dubstep Pt.1 a Pt.2.

6. decembra v MeetFactory ho podporí skvelá zostava DJov z celej Európy i Čiech – Bass Drop DJs: francúzsky DJ S-BisH, Ollie Torr a českí Hlava, Low Tact či Magnet.

MeetFactory je v roku 2013 podporovaná grantom hl.m. Prahy vo výške 6.500.000 Kč.

zdroj: Michaela Braná

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky