NovinkyPohodaKam na koncert?Festivaly

B-COMPLEXOVA ÚDERKA NA BAŽANT POHODE 2013 – NAIBU, INSIDE INFO, FEINT, AZE A INSO

Drum and bass je tradičnou súčasťou programu festivalu Bažant Pohoda. Kurátorom zastúpenia tohto žánru v roku 2013 je jeho najrešpektovanejší slovenský zástupca Matúš Lenický alias B-Complex. Jeho pozvanie do Trenčína prijali Francúz Naibu, Angličania Inside Info a Feint, český producent Aze a domáci Inso.

 „B-Complex je fenomén. Dosiahol vo svete nevídaný úspech, je rešpektovaný, pohybuje sa v špičke žánru. Je super, že prijal úlohu byť kurátorom dramaturgie festivalovej noci na jednej scéne. Potešil nás jeho záujem i nadšenie a samozrejme výber mien,” hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

D´n´b noc odštartuje Robin LeClaire  alias Naibu. „Podľa mňa patrí medzi najnedoceňovanejších autorov v žánri, možno preto, že netvorí prvoplánové hitovky ale premyslené atmosferické skladby,“ komentuje svoj výber B-Complex. Naibu jeho slová potvrdil aj svojim novým EP Fall, ktoré vyšlo začiatkom roka vo vydavateľstve Horizons.

Druhý v zozname – Paul Bondy alias Inside Info – je producent a DJ z Anglicka, ktorého mnohí poznajú aj zo slovenských klubov. Našu krajinu si obľúbil natoľko, že si tu našiel priateľku a pre Bažant Pohodu neváhal presunúť booking v Nemecku. „Paula si vážim, pretože si ako producent ide svojou cestou a jeho zvuk je jedinečný. Jeho tvrdší tanečný drum&bass prerazil na značkách ako Lifted, Critical, Renegade Hardware alebo Viper. Paul nikoho určite nebude šetriť, môžete sa tešiť, že vás úplne zničí,“ varuje tancuchtivých návštevníkov festivalu Matúš.

Pod prezývkou Feint sa ukrýva Andy Hu, mladý talentovaný producent z Manchestru. Vo svojich 21 rokoch sa stihol presadiť aj na medzinárodnej scéne, hráva najmä v krajinách Beneluxu a vo Švajčiarsku, vypočuť si ho môžete pod značkami Liquicity, Monstercat a Subsphere records. „Jeho hudba je melodická, zato riadne od podlahy,“ dodáva B-Complex.

Z českých Teplíc príde Aze, podľa B-Complexa naozaj veľký talent. Hudbe sa začal venovať v roku 2006, tvoril pre film a herné projekty. D´n´b ho pohltil v roku 2010,  najmä jeho liquidová stránka. Postupne sa prepracoval k svojmu osobitému štýlu, založenému na komplexných melódiách podporenými pumpujúcou basou. Momentálne ho podporujú kanály Liquicty a Quantum.

B-Complexovu úderku dopĺňa ešte domáci producent Inso – prezývaný aj Scratchok, ktorý sa na našej scéne pohybuje už dlhé roky. Začal junglom a oldskool drum&bassom, Djing ho však pohltil natoľko, že mu začal byť tento žáner tesný. „Dnes patrí medzi našich najlepších eklektických Djov, scratchuje, beatjuggluje a mieša všetky možné štýly do seba. Na Bažant Pohode opráši klasické junglové dosky a zahrá aj pre pamätníkov. Teším sa na to, čo tento vinylový huncút nachystá na posledné minúty pohodového rána,“ dopĺňa informácie Matúš Lenický.

Tanečná scéna bude mať tento rok na trenčianskom letisku silné zastúpenie. Okrem spomínanej šestice odohrajú na sedemnástom ročníku festivalu svoje DJ sety Amon Tobin – Two Fingers, Justice, SBTRKT, Erol Alkan, vystúpia aj Diplo, Quantic či Kyril Djaikovski a ďalší

Samozrejme, nebudú chýbať ani ďalšie žánre, v Trenčíne uvidíme Thoma Yorka z Radiohead a Fleu z Red Hot Chili Peppers v projekte Atoms For Peace, Nicka Cavea and The Bad Seeds, Smashing Pumpkins, Kaiser Chiefs, Bloc Party, Kate Nash, Peaches, Orquesta Buena Vista Social Club, Tonnyho Allena a mnohých ďalších.

Viac informácií o festivale nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.

zdroj: Mário Gešvantner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky