NovinkyKam na koncert?FestivalyTopfest

AKÉ MAJÚ POŽIADAVKY 30 STM OD TOPFESTU ?

Ich požiadavky sa zďaleka nechytajú na nároky veľkých rockových hviezd.

„Zoznam prianí“ skupiny Thirty Seconds to Mars, ktorý už dorazil organizátorom Topfestu, je plný zdravých potravín a nízkokalorických jedál. Hviezdne maniere ich obišli. Americkí rockeri z formácie Thirty Seconds to Mars, headlinera tohtoročného festivalu Topfest, ktorý v posledný júnový víkend prichýli piešťanské letisko, si na prehnaný luxus nepotrpia. Možno však ochutnajú bryndzové halušky – organizátorom vyslovene odkázali, že pred bežnými jedlami uprednostňujú miestne špeciality. A tak bude musieť tím Topfestu zrejme krátko pohútať, čo hviezdnym hosťom na čele s tohtoročným držiteľom Oscara Jaredom Letom ponúknuť.

„Možno im naservírujeme aj národnú špecialitu, ale určite aj niečo navyše – trojica podľa našich informácií obľubuje najmä ryby, japonskú kuchyňu a ľahšie, bezmäsité jedlá,“ hovorí Dušan Drobný – šéf organizačného tímu festivalu, na ktorom Thirty Seconds to Mars zahrajú v sobotu 28. júna.

V šatniach trojice hudobníkov by spomínané „bryndzáky“ mohli byť teoreticky tou najnezdravšou položkou – Jared Leto, jeho brat Shannon aj gitarista Tomo Miličević chcú vo svojej výbave najmä čerstvé ovocie, zeleninu, cereálne tyčinky či mandľové mlieko. Hudobníci nežiadajú ani kvapku alkoholu, čo pri rockových formáciách nebýva samozrejmosťou.

Líder skupiny Jared Leto napokon predsa len jednu-dve špeciálne prosby vytiahol: praje si Red Bull bez cukru a kokosovú vodu značky Vita Coco, ktorú vo veľkom pijú mnohé americké celebrity, keďže obsahuje zvýšený podiel živín. Spevák sa neplánuje zriecť ani svojich obľúbených kešu orieškov a zázvoru, ktorý si dávkuje na hrdlo a hlasivky ako osvedčený recept.

Zrejme o čosi viac starostí organizátorom Topfestu spôsobí samotný, takmer 30-členný tím okolo kapely, ktorý okrem iného požaduje veľké balenie cukríkov skittles, nuttelu, arašidové maslo či žuvačky Orbit rôznych príchutí. Vo výprave je navyše niekoľko členov, ktorí vyznávajú vegánsku stravu respektíve bezlepkové menu. „Sme na to pripravení, hlavne má ísť o čerstvé potraviny. Určite nie vopred poskladané bagety, to produkcia podčiarkla,“ dopĺňa s úsmevom Drobný.

Tri samostatné šatne budú pripravené podľa požiadavky hodinu pred príchodom hudobníkov z populárnej skupiny. Nevyhnutnosťou v nich bude aj stabilné pripojenie na internet či veľké, čerstvo vyprané, nie nové uteráky. Slovenské vystúpenie Thirty Seconds to Mars v rámci Topfestu je súčasťou európskeho turné, ktoré skupina začne v júni. V auguste sa následne vyberie aj na sériu koncertov po USA spoločne s Linkin Park.

Popri americkom headlinerovi sa návštevníci 11. ročníka nášho najväčšieho rockového open air festivalu môžu tešiť aj na skupiny Helloween, Sabaton, The Exploited, Marky Ramone´s Blitzkrieg, The Toy Dollls, Kabát, ako aj domácich interpretov Team, Horkýže slíže, IMT Smile, Desmod, Zóna A, Zoči voči a ďalších. Trojdňové permanentky na Topfest sú v predpredaji v sieti Ticketportal za 43 eur.
Viac info o vstupenkách na www.topfest.sk, alebo najrýchlejšie informácie pre viac ako 25 000 fanúšikov na http://www.facebook.com/topfest.sk

zdroj: Ján Kakaščík

foto: (c) Topfest 2014

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky