Festivaly

Aj Helena Vondráčková a Lucie Bílá na festivale ČERVENÍK!

Medzi headlinerov festivalu ČERVENÍK 6.-7.augusta pribudli dve famózne divy zo susedného Česka, ktoré na Slovensku veľmi dobre poznáme. Pozvanie len týždeň pred začiatkom festivalu nakoniec po veľmi rýchlom jednaní prijali Helena Vondráčková a Lucie Bílá !

„Všetko sa zbehlo veľmi rýchlo a nečakane – chceli sme tento trošku jubilejný ročník festivalu ČERVENÍK doplniť okrem už avizovaných The Glitter Band a Boney M. aj o ďalšie hviezdne mená a mysím, že to nakoniec celkom vyšlo. Sú to dámy, ktoré majú na Slovensku obrovský počet fanúšikov a je pre nás cťou, že prijali naše pozvanie na tento festival.“ okomentoval vzniknutú situáciu usporiadateľ Dušan Drobný z Agentúry DUNA..
Len týždeň pred festivalom teda do zostavy účinkujúcich pribudli dve prvotriedne mená spoza rieky Moravy, ktoré ponúknu svoje koncerty plné najväčších hitov.

Interpretka takých megahitov ako Červená řeka, Chytila jsem na pasece motýlka, Proč mě nikdo nemá rád, Dvě malá křídla tu nejsou, Lásko má, já stůňu či Dlouhá noc Helena Vondráčková sa predstaví v takmer jeden a pol hodinovom koncertnom programe nazvanom „Hudobný recitál Heleny Vondráčkovej za sprievodu Skupiny Heleny Vondráčkovej pod vedením Charlieho Blažka“. Ide o koncert so všetkými zásadnými hitmi vrátane pesničiek z jej najnovšieho albumu Zůstavaš tu se mnou.

Niekoľkonásobná česká slávica a víťazka cien TýTý, alebo Grammy Lucie Bílá má za sebou náročné mesiace. Od mája až do konca júla v prostredí českého mesta Písek nakrúcala nový rozprávkový 3D muzikál V peřinách, v ktorom stvárňuje hlavnú postavu. Okrem toho početné vystúpenia a koncerty, po ktorých sa rozhodla troška oddychovať, aby v sobotu 7.augusta zavítala opäť na Slovensko, kde zaspieva publiku na Červeníku v takmer 50 minutovom programe svoje najväčšie hity. Hneď po tom sa presúva na ďalšie svoje vystúpenie na severe Slovenska.
Medzi ďalších headlinerov festivalu patria legendárne skupiny THE GLITTER BAND a BONEY M. s Marciou Barrett.
Hlavné festivalové dianie Festivalu ČERVENÍK ostáva v dňoch 6.-7.augusta sústredené na futbalový štadión, kde sa okrem už spomínaných predstavia aj domáce festivalové hviezdy Horkýže Slíže, Desmod, Gladiator, Polemic, Arzén a mnoho ďalších…

Na námestí v samotnej obci Červeník doplní tú pravú festivalovú atmosféru ďalšie pódium, na ktorom sa od piatka dokonca až do nedele 8.augusta predstavia prevažne folklórne súbory z blízkeho i vzdialeného okolia.
Folklórna časť napokon vyvrcholí v nedeľu na treťom festivalovom pódiu v miestnom amfiteátri slávnostným galaprogramom, v ktorom sa okrem iných predstaví aj svetoznámy folklórny súbor Lúčnica.
Viac informácií o festivale v malej hudobníckej obci pri Hlohovci nájdete na stránke www.festivalcervenik.sk.
Dvojdňové permanentky v predaji za cenu 15€ na www.ticketportal.sk, www.eticketpro.sk , www.ticket-art.sk a www.ticketstream.sk .

Prečítajte si

Comments are closed.