Live

Koncertná mapa Slovenska (3. 8. – 9. 8. 2022)

Ďalší koncertný týždeň na Slovensku lemujú koncerty kapiel Slipknot a Al McKay´s Earth, Wind & Fire Experience. 

Zamaskovaná 9-členná metalová kapela Slipknot sa po prvý raz počas svojej 25-ročnej histórie predstaví už v stredu v Bratislave. Okrem skladieb z ich ostatného albumu We Are Not Your Kind a najväčších hitov sa môžeme tešiť aj na fantastickú vizuálnu šou. Ako špeciálny hosť vystúpi ukrajinská kapela Jinjer.

Gitarista Al McKay stál so svojou kapelou Earth, Wind and Fire pri zrode súčasného funku a r’n’b. Šesťnásobného držiteľa Grammy sprevádzajú muzikanti, ktorí sa môžu hrdiť spoluprácou s takými hudobnými veličinami, akými boli a sú Stevie Wonder, Prince, Quincy Jones, Carlosa Santana alebo Sergio Mendes.

Tí, ktorí si radi zaspomínajú na niekdajšie časy, sa môžu tešiť na Chrisa Normana či skupinu The Sweet.

Prešovské derby sa odohrá v piatok v Žiline. V Klube Smer 77 vystúpia Chiki liki tu-a a Blikajúci dychový orchester, v eXtreme parku odohraj ďalší kocnert so svojho Summer Tour IMT Smile.

Jubilejný desiaty ročník si užijú návštevníci festivalu Atmosféra, na ktorom sa bude spomínať aj tvorbu Mekyho Žbirku.

Aj v nadchádzajúcich dňoch sa môžeme spoľahnúť na množstvo výborných festivalov či koncertov v kluboch aj na námestiach. Od folklóru až po metal.

Veľa zážitkov, priatelia!

Streda 3. 8. 2022

Banská Bystrica:

  • Zuzana Mojžišová (Puščaňa) – Na nádvorí, 19.00
  • Pavol Hammel, Ján Snopko, Ľubica Lintnerová (Apropo) – Hogo Fogo, 19.30

Bratislava:

  • God and Eve (Festival 600 metrov jazzu) – Michalská–Ventúrska–Hviezdoslavovo námestie, 18.00
  • Slipknot / special guest: Jinjer – Zimný štadión Ondreja Nepelu, 20.00

Liptovský Mikuláš:

  • Rodjenice (Festival ArtWife) – Liptovská galéria P. M. Bohúňa, 21.00

Poprad:

  • Ján Berky Mrenica & Gypsy Jazz SK a ďalší (Festival Made in Slovakia) – Námestie sv. Egídia, od 16.00

Štvrtok 4. 8. 2022

Banská Štiavnica:

  • Adam Ďurica / Dávid Bílek – Amfiteáter, 20.00,

Banská Bystrica:

  • Peter Juhás band / Miloš Kondáč / Čo už / Pohoda / Róbert Fapšo a ďalší (Voľné pódium) – Námestie SNP, od 16.00

Bojnice:

  • Horkýže Slíže (Letné koncerty 2022) – Bojnický dvor – zámok a okolie, 20.00

Music a Cafe Nitra

Bratislava:

  • Dychová hudba Spojár – Hviezdoslavovo nám., 17.00
  • František Báleš Ansámbel: Hviezdoslavove sonety (Festival 600 metrov jazzu) – Michalská–Ventúrska–Hviezdoslavovo námestie, 18.00
  • Fragile – Monsters Cafe and Bar, 19.00
  • Paolo Bougeat: J. S. Bach, His Masters, His Art (Katedrálny organový festival) – Katedrála sv. Martina, 19.30
  • Žen / From Another Mother – Pink Whale, 20.00

Domaša:

  • Štefan Štec (Bohemia spieva) – loď Bohemia, prístav Domaša – Dobrá, 18.30

Košice:

  • Basawell – Kasárne Kulturpark, 18.00
  • Milan André Boronell (Koncerty na dvore) – Tabačka Kulturfabrik, 20.30

Liptovský Mikuláš:

  • Petrol Girls (Festival ArtWife) – Liptovská galéria P. M. Bohúňa, 21.00

Poprad:

  • Pavol Hammel / Tublatanka a ďalší (Festival Made in Slovakia) – Námestie sv. Egídia, od 17.00

Štúrovo:

  • Shadows Tribute / Free Fallin / Tublatanka Revival / Sunlight rock band / Joe Cocker Tribute (II. tribute fest) – pešia zóna, od 19.00

Piatok 5. 8. 2022

 

foto Dorota Holubova

Medial Banana. foto: Dorota Holubová

Banská Bystrica:

  • Diagnoze / Adalbert / Hasiaci prístroj / Vrana Marianna / Dominik Považan a ďalší (Voľné pódium) – Námestie SNP, od 16.30

Bratislava:

  • Šarišský / Fehér / Török: Piesne Mariána Vargu (Festival 600 metrov jazzu) – Michalská–Ventúrska–Hviezdoslavovo námestie, 18.00
  • Rumaska (Krst albumu) / Patália – Garáže pod Prístavným mostom, 18.30
  • Sole (Hudobné piatky) – Sad Janka Kráľa, 20.00
  • Lila Tirando a Violeta / Boris Vitázek / Bronx Brody / Exui / Kodiki / Lemonwhore / Tittingur (Ultra) – Nová Cvernovka, 21.00
  • DJ Diablo & DJ Krto (Indietronica) – KC Dunaj, 21.00
  • Takaaki Itoh / Loktibrada / Toky (PVC) – WAX, 22.00
  • Gabanna / Gryth (Signall_FM) / Marx (Bass Factory) / Malcheck / Ke3n (Lekeré Šmekeré) – Fuga, 22.00
  • M-cee – Manifest Bohéma, 22.00
  • Jimmy Pé & Hugo Hypetrain / UnclPete & Marcciani / Bali G & Wnchnz / Yanko Kral & Maqau / Neorge & Ess a ďalší (Tlak: 7. narodeniny) – Sun Deck, 23.00
  • Yuhøs / Sakel / Proxima B / Vrodak / Peter Sparks – Radosť Music Club, 1.00

Domaša:

  • Separ / Gleb / Samey / Alan Murín / Radikal Chef  a ďalší (Hudba Žije Domaša) – Domaša, od 19.00

Hontianske Nemce:

  • Para / Kubo Ursiny & Modrý vrch Live / Zvíře jménem Podzim / Medial Banana / Malalata a ďalší (Festival Atmosféra) – Vinice, od 15.00

Jaslovské Bohunice:

  • Horkýže Slíže / Dalibor Janda / DESmod / Zuzana Smatanová a ďalší (Slávnosti v Jaslovských Bohuniciach) – Amfiteáter, od 14.00

Kapušany:

  • No Name / Lukáš Adamec a ďalší (Leto pod Hradom) – Amfiteáter v Parku sv. Cyrila a Metoda, od 14.00

Košice:

  • Martin Haberland & DJ Mash (Friends Of Paradise) – Tabačka Kulturfabrik, 20.00

Liptovský Mikuláš:

  • Camille Mandoki (Festival ArtWife) – Diera do sveta, 21.00

Ľubotice:

  • P.O.H. – reštaurácia U suseda, 19.00

Martin:

  • Ozzy Osbourne Black Sabbath Revival Elektric Funeral – Divadelné námestie, 19.00

Martovce:

  • Chris Norman / Ismerős Arcok / Apostol / Sestry Bacmaňákové / Peter Šrámek a ďalší (Festival Partnerstva) – Obec Martovce, od 14.00

Námestovo:

  • DJ EKG / Emtydee / Drozďo & Demex / Luis de Mark / Quinn B / DJ Cargo a ďalší (Ibiza Party) – Oravská priehrada, od 17.00

Nitra:

  • E.G.O. Group – Music a cafe, 20.00

Piešťany:

  • Peter Lipa a band – kvetinová záhrada hudobného klubu La Musica, 19.30

Peter Lipa v našom seriáli Moja Muzika rozpráva o tom, akú hudbu počúval a počúva, akú hudbu robil a robí.

Stromoradie

Peter Lipa s kapelou. foto: Dominik Petro

Pezinok:

  • Malalata / Korben Dallas / United Flavour / Horkýže slíže a ďalší (Víno pod hviezdami) – vinohrady pod Starou horou, od 17.00

Poprad:

  • Adam Ďurica / Dominika Mirgová a ďalší (Festival Made in Slovakia) – Námestie sv. Egídia, od 16.00

Prešov:

  • Ristretto Band – Mariannus pub and caffe, 19.00
  • Gen Verde – Športová hala Prešovskej univerzity, 20.00
  • Basawell (Prešovský pivný festival) – jazdecký areál, 20.00
  • DJ Du Han – Wave~centrum nezávislej kultúry, 21.00

Rimavská Sobota:

  • Fobia Kid (krst albumu) + special guests – Montego Music Club, 20.00

Rožňava:

  • Stroon & Jori Josiphson & Kragrowargkomn – Kultúrno-kreatívne centrum Kláštor, 21.00

Sereď:

  • Lúčnica – Z tvorby Profesora Štefana Nosáľa / Vojta Nedvěd & Tiebreak – Amfiteáter, 17.30

Stropkov:

  • Gladiator / Heľenine oči / Hic Music a ďalší (Stropkovský jarmok) – Námestie SNP, od 18.00

Trenčín:

  • DJ Bircoff (Odies Goldies) – 3plex Club – 21.00

Trnava:

  • Bulp (Deadred Records) – Nádvorie, 20.00

Turzovka:

  • Davová Psychóza / Symfobia / Porta Inferi / Wasted Strings / The Minority a ďalší (Rock Beskyd Fest) – Amfiteáter, od 18.00

Veľké Uherce:

  • DJ Cimy & DJ Libor Fiala (House Music SK Night) – Na Kameni, 21.00

Žilina:

  • Chiki Liki Tu-a & Blikajúci dychový hudobný systém – Smer Klub 77, 20.00
  • IMT Smile – eXtreme Park, 20.00

Sobota 6. 8. 2022

Martin Mihalčín

Heľenine oči. foto: archív kapely

Banská Bystrica:

  • King Shaolin / Choco & Luna / Andrej &  Michal a ďalší (Voľné pódium) – Námestie SNP, od 17.00

Banská Štiavnica:

  • Desmod – Amfiteáter, 18.00

Bardejov:

  • Baiba (Koncert na terase) – Bašta, 20.00

Bátovce:

  • Gladiator a ďalší (Bátovský jarmok) – od 18.00

Beckov:

  • Marie Rottrová – Hrad Beckov, 19.30

Bratislava:

  • Reckless Rosses / Performed by Eufory / Paprikacze / Iron Maiden BA / Black Sabbath Dio / Korn SK (Tribute Fest) – Amfiteáter Rača, od 14.00
  • Nifra (Ear-Gasmic „Boat Edition III“) – Loď Harmónia, 17.00
  • Headmovers (Festival 600 metrov jazzu) – Michalská–Ventúrska–Hviezdoslavovo námestie, 18.00
  • Leminane / Ironic Modern World / The Chronic Sleepers / Unityed – Garáže pod Prístavným mostom, 19.00
  • TTS / Gbel00 / Flegma / Vizin Blaze a ďalší (Underrated) – Randal Club, 20.00
  • DJ Adam First & DJ Madd Dogg (Vice City 80’s Party) – KC Dunaj, 21.00
  • MBK / DFG / ASR / Kross / Deer / Falťo a HS showcase (Hard Solution: Gods Of The Underworld) – WAX, 21.00

Čičmany:

  • Peter Lipa – Kaštieľ, 18.00

Domaša:

  • Kontrafakt / Kali / Majself / Kukyband / Adiss a Šorty / Dominika Mirgová a ďalší… (Hudba Žije Domaša) – Domaša, od 19.00

Galanta:

  • Mc Erik ft. Ivana / Lunetic / Verona / Romantic (Retro fest castle edition) – Nádvorie neogotického kaštieľa, od 17.00,  

Hontianske Nemce:

  • Jana Kirschner / Róbert Pospiš & Martin Sillay / Lash & Grey / Zlokot / God and Eve a ďalší (Festival Atmosféra) – Vinice, od 9.00

Jaslovské Bohunice:

  • Polemic/ Ploštín Punk/ Bukasový Masíc / No Control a ďalší (Slávnosti v Jaslovských Bohuniciach) – Amfiteáter, od 14.00

Košice:

  • Chris Ellys – Kasárne Kulturpark, 18.00

Chris Ellys. foto: Mino Debnar Visuals

Ludrová:

  • Slovenský komorný orchester (Antonio Vivaldi a Astor Piazzolla: Štyri ročné obdobia) – Gotický kostol Všetkých Svätých Ludrová – Kút, 18.00

Martin:

  • Noriss a Kapela & Soňa – Divadelné námestie, 20.00

Martovce:

  • Cigánski Diabli / Csík Zenekar / Ľubo Virág Band / 3 + 2 együttes / Lagzi Lajcsi a ďalší (Festival Partnerstva) – Obec Martovce, od 14.00

Medzilaborce:

  • Peter Nagy a Indigo / Štefan Štec a Fajta / Drišľak a ďalší (60. Festival kultúry a športu) – Amfiteáter, od 16.00

Myjava:

  • Lúčnica – Z tvorby profesora Štefana Nosáľa / Vojta Nedvěd & Tiebreak – Amfiteáter, 17.30

Námestovo:

  • DJ EKG / Emtydee / Drozďo & Demex / Luis de Mark / Quinn B / DJ Cargo a ďalší (Ibiza Party) – Oravská priehrada, od 17.00

Nitra:

  • Dominika Titková & Friends (Latino koncert & party) – Music a cafe, 19.30

Nižná: 

Anthology / Valar / All Against Nothing / Final Destiny a ďalší (Orava Alternative) – Františkova Huta – Podbiel, od 16.00

Nové Zámky:

  • IMT Smile – Amfiteáter, 20.00

Pezinok:

  • Fallgrapp / N.O.H.A. (Noise of Human Art) / Polemic & Medial Banana a ďalší (Víno pod hviezdami) – vinohrady pod Starou horou, od 18.00

Poprad:

  • Zbyňo Džadoň / Ostrov / Vetrofka / Formát a ďalší (Festival Made in Slovakia) – Námestie sv. Egídia, od 15.00

Rimavská Sobota:

  • Sima / Rene Rendy & Cico Band / Emily & Justice / DJ Gogo (Super Fest) – Amfiteáter, od 20.00

Rožňava:

  • Bulp & Raavn – Kultúrno-kreatívne centrum Kláštor, 21.00

Selec:

  • Cico Band & Rene Rendy a ďalší (Kelovačky) – Sportbar Ihrisko, od 20.00

Stropkov:

  • Katka Knechtová / Peter Bič Project / DJ Raka + DJ Paul M + NaRaZ a ďalší (Stropkovský jarmok) – Námestie SNP, od 15.00

Svit:

  • Folkeri a ďalší (Leto ako doma) – areál ZŠ Mierová, od 11.00

Tatranská Javorina: 

  • Sokoly a ďalší (Anna bál) – Amfiteáter, od 13.00

Trenčín:

  • DJ Andee (Saturday Beats) – 3plex Club – 21.00
  • Toky / Galagha / Y.O.R.X / Wychitawacs & Demo (FRESH_FM open air) – Elements, 21.00

Trnava:

  • Koop Oscar Orchestra – Nádvorie, 20.00

Veľké Uherce:

  • Vojta Nedvěd a Tiebreak / Allan Mikušek / Ascalona a ďalší (Contry Fest Na Kameni) – Na Kameni, od 13.00

Vráble:

  • The Sweet / 1031 Ansámbl / Hovädá.sk / Elán Forever a QUEENmánia (Rock Show Vráble 2022) – Staré ihrisko, od 17.00

Žiar nad Hronom:

  • Medial Banana / Andy Switch & Radiopieces / Hrdza / Tomáš Klus / Desmod / Heľenine oči / Ine Kafe / Kali a ďalší (CityFest ZH) – Park Štefana Moyzesa, od 14:00

Žilina:

  • In the name of Cobain Unplugged – Nirvana Tribute – Smer Klub 77, 20.00
  • Michal Matejčík (Koncert k Vrba Wetzler Memorial 2022) – Nová synagóga, 20.00

Nedeľa 7. 8. 2022

Banská Štiavnica:

  • Desmod – Amfiteáter, 18.00
  • Žen – Art Cafe, 20.00

Bratislava:

  • Dano Heriban: Čosi úsmevné – koncert pre deti (Festival 600 metrov jazzu) – Michalská–Ventúrska–Hviezdoslavovo námestie, 16.00
  • Baiba + support (Sme na palube) – Pink Whale, 19.00

Hontianske Nemce:

  • Nina Rosa / Martin Geišberg (Festival Atmosféra) – Vinice, od 10.00

Košice:

  • Norbert Daniš (Klavírny koncert) – Botanická záhrada UPJŠ, 18.30

Ľubotice:

  • Problém – reštaurácia U suseda, 19.00

Martin:

  • Peter Lipa a band – Hotel Bystrička, 17.30

Medzilaborce:

  • Richard Müller a Banket / Vašo Patejdl / Čendeš Orchestra a ďalší (60. Festival kultúry a športu) – Amfiteáter, od 13.00

Poprad:

  • Miro Jaroš (Tobogan turné oo Seditkami) – Aquacity, 15.00

Pezinok:

  • Lúčnica – Z tvorby profesora Štefana Nosáľa / Vojta Nedvěd & Tiebreak – Amfiteáter, 17.30
  • Tublatanka (Na zámku) – Šimák Zámok, 20.00

Pusté Úľany:

  • Zuzana Mojžišová – kostol

Trenčianske Teplice:

  • Mária Čírová – Kursalon, 20.00

Pondelok 8. 8. 2022

Košice:

  • Richard Müller (´22  Tour)  – Kasárne Kulturpark, 20.00

Pezinok:

  • Al McKay´s Earth, Wind & Fire Experience (na zámku) – Šimák Zámok, 20.00

Utorok 9. 8. 2022

Košice:

Amenra – Collosseum Club, 19.00

Odporúčané blížiace sa podujatia

11. august 2022
Davová Psychóza
Prešov, Stromoradie

Skupina Davová Psychóza vznikla v roku 1987 a tak tento rok oslavuje svoje 35. výročie. Počas tejto tri a pol dekády jej existencie sa stala jednou z najkultovejších punkových skupín ako na Slovensku, tak aj v Českej republike. Stihla vydať päť radových albumov, z ktorých vzišli desiatky kultových skladieb. V rámci turné odohrá Davovka koncert v prešovskom hudobnom klube Stromoradie.

lístky: Tootoot.fm

4. október 2022
Eivør + support
Bratislava, MMC

Dobré správy pre všetkých fanúšikov severskej hudby. Po troch rokoch sa do našich končín vráti úžasná Eivør. Vychutnať si jej umenie budeme mať možnosť už na jeseň tohto roka, keď 4. októbra vystúpi v bratislavskom Majestic Music Clube.

lístky: Predpredaj.sk

5. november 2022
Anneke van Giersbergen
Bratislava, Randal Club

Anneke van Giersbergen vyráža na turné Darkest Skies Acoustic Tour 2022 pri príležitosti vydania nového albumu The Darkest Skies Are the Brightest.

lístky: Predpredaj.sk

24. november 2022
Therion
Bratislava, MMC

THERION vyrazia na jeseň na európske turné Leviathan II Tour, na ktorom neobídu ani našu krajinu.

lístky: Predpredaj.sk

Ak chcete, aby sa v našich prehľadoch objavili aj Vaše podujatia, napíšte nám na email koncerty@mojamuzika.sk. Uveďte názov podujatia, miesto, mesto, dátum a čas.

text: Jozef Husovský
titulná foto: Facebook.com/slipknot

 

 

You may also like

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

More in:Live